Dashuria ka forcen ti bashkoje njerzerit

Një mashkull që dashuron shumë femra do të thotë se ai i njeh mirë femrat.
Kurse një mashkull që dashuron vetëm një femer, do të thotë se ai e njeh mirë dashurinë.
C`eshte dashuria?
Dashuria eshte e durueshme dhe e sjellshme, ajo nuk eshte xheloze as menjemadhe, as krenare, as egzoiste, as zemerake.
Dashuria nuk llogarit gabimet; nuk knaqet nga e keqja, por knaqet nga e verteta. Dashuria nuk heq dore kurrë; besimi, shpresa. durim jane te pashtershme.
Dashuria ka forcen ti bashkoje njerzerit pa i mohuar tjetrit dinjitetin e tij, unin e tij. Dashuria eshte nje ndjenje e fuqishme, e thelle qe te lidh ngushte me dike qe te ben ta duash me gjith zemer e gjithe shpirte duke mos kursyer asgje; miqesi e thelle, sinqerte, cliret, paster, deliret, vertet e zjarrte, flakte, e vrullshme, e fshehur, e pare, e pafate, tragjike, e pa pare, bizare, coroditur.
Vetem dashuria mund te na jape energjite e pashtershme, te nevojshme per te zhdukur urine dhe deshperimin.

Mos eshte njeri kjo dashuria:mendoj:

jo nuk i takon vetem njerzve eshte univerzale:p

…Dashuria eshte qorre…por jo shurdhe…

Dashuria eshte e durueshme dhe e sjellshme, ajo nuk eshte xheloze as menjemadhe, as krenare, as egzoiste, as zemerake.

Sa e bukur kjo fjali

…te presesh dike qe s’kthehet…

…tek ajo qe ka vdekur te shpresosh…

…te degjosh por mos te ndegjojne…ja cdo te thote …te dashurosh…

Deshiroj ti kem 5 minuta per ty:

1 Qe te flas;
2.Qe te perkedhel;
3.Qe te shikoj;
4.Qe te perqafoj;
5.qe te mundem ta kthej oren mbrapa e tja filloj qe nga fillimi! hahahaha

//youtu.be/t0XwRS4WtQs