Dashuria!

[b]Si lidhen dy persona?

Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?

Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?

Kush i prish keto mardhenie?

A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?

Dashuroni me zemer apo me mendje?

Pyetje te tjera do shtohen ne vazhdim![/b]

[b]Si lidhen dy persona?
Per kembesh!

Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?
Ate qe skane vete!!

Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?
Shkojne deri ne fund si nuk shkojne!

Kush i prish keto mardhenie?
Fjalet!

A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?
Mund te kete! Ai/ajo qe nuk dadhuron me shpirt!

Dashuroni me zemer apo me mendje?
Me veshe!

[/b]

[b]Si lidhen dy persona?

Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?

Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?

Kush i prish keto mardhenie?

A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?

Dashuroni me zemer apo me mendje? [/b]

Formular per pune eshte ky? :lol: :lol:

Me vone do i pergjigjet shoku se tani jom i zon! :lol:

[b]Si lidhen dy persona?
nga ndjenja, kur mendojne, duan njesoj.

Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?
dashuri dhe respekt
Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?
se njeri nga individet humet ate qe kerkon
Kush i prish keto mardhenie?
egoizmi
A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?
nuk duhet te kete asnjehere
Dashuroni me zemer apo me mendje?
pa zemer dhe pa tru nuk jetohet dhe as dashurohet, pra me te dyja.[/b]

[b]Si lidhen dy persona?
Kur shikojne gjera te perbashketa!

Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?
Ndershmerine!

Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?
Se di!

Kush i prish keto mardhenie?
Tradhetia!

A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?
Se besoj te kete! Mendje mendje kjo dynja!

Dashuroni me zemer apo me mendje?
Me zemer qe te me drejtoje mendjen[/b] :wink:

duhet dashuruar me te dyja,dhe me mendje dhe me zemer

dashuria eshte si nje pik loti te rreshket sa her qe nuk je i zoti …:dashuria::zemer:

“Njeriu eshte i humbur nese nuk e gjen veten ne dashuri!”

Si lidhen dy persona? me zemer dhe shpirt ajo eshte dashuri

Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri? Dashuri,Respekt dhe mirkuptim!

Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund? Se karakterizohen nga mendime te ndryshme,por kete e verejne gjate rruges,dhe pas 10 vitesh bashkejetese thone,ne nuk jemi per njeri-tjetrin,se ti je demi,une gaforrja hahahaha,dhe sipas Emilios Astrologut tone ne nuk perputhemi,hahahahaha

Kush i prish keto mardhenie? Xhelozia,egoizmi,shume e shume te tjera!

A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra? Ka si jo,femra me shume,e them me keq ardhje kete!

Dashuroni me zemer apo me mendje? 50-50