Diçka apo asgjë ... ?

Është diçka kjo botë, apo asgjë? Ka qëllim, apo s’ka qëllim? Linda! Po pse linda? Jam! Po pse jam? Do të vdes! Po pse kam për të vdekur?
Po eci, po nga po vij? Kaloj rrugës, po ku po shkoj?
Jam i humbur e kam për t’u gjetur, a kam për të humbur? Por, kush më humbi, e kush po më gjen; a kush më gjeti e kush ka për të më humbur?

Jam i humbur e kam për t’u gjetur, a kam për të humbur? Por, kush më humbi, e kush po më gjen; a kush më gjeti e kush ka për të më humbur?

Shume po me pelqen kjo kjo fjali,shume me kuptim,me shume domethenie.jam i humbur e kam per tu gjetur…a kush me gjeti ka per te me humbur…nese une kam manine ti shtjelloj gjerat…ti i ke fjalet te pakta e te sakta…me pelqejne shume…(y):slight_smile:

Faleminderit :smiley: :perqafim:

o ice sa qejf e paske filozofin ti :stuck_out_tongue:
ca jan kto ore vllai , pse e vret kaq shum mendjen
kerce , kendo , jeto , gezo , dashuro se je i ri


(kenget e kti me bejn mua te fluturoj )

hehe labe :stuck_out_tongue: mire e ke ti po … :frowning:

po ca ?? ate vuajtje qe ti ke ktu :love: , te tjeret skan pse e din…buzeqesh , sepse bota te merzitur do te te shikoj…MOS ua u fal kte kenaqesi :wink:

e ver8, nga1her them rrafsh gjithcka se qare pa u bo mir so :smiley: (dmth rrafsh mos ta lodh trurin me asgje … se do te behet mire ) dhe ne te ver8 ashtu eshte :S

Flm labe :perqafim:

te lutem :slight_smile: