Diete, humbni 5 kile ne jave

E keni pyetur ndonjëherë veten “si mund te humbasë 5 kile ne jave”? Nëse po me këtë artikull do të ju tregojmë. Nëse jo, nuk ka gjë në këtë artikull do ju tregojmë se si te humbisni 5 kile per nje jave.

Dieta me kos faktikisht, është një dietë bashkëkohore, e cila bazohet në receta të pasura me proteina dhe të varfra me karbohidrate. Ajo siguron elementët e nevojshëm ushqyese për organizmin nëpërmjet një ekuilibri ushqimor të përsosur. Por në të njëjtën kohë, pakëson ndjeshëm numrin e kalorive. Kjo bën që trupi për energjinë e nevojshme të sigurojë kaloritë nëpërmjet indeve dhjamore të depozituara, kryesisht në zonën e barkut, duke mundësuar në këtë mënyrë shkrirjen e yndyrave. Dieta me kos përjashton ëmbëlsirat, duhanin, alkoolin dhe pijet e gazuara.

Në këtë dietë do të përdorim edhe sallata për ta bërë edhe pak të shijshme. Por kini parasysh, që sallatat duhen ndërtuar me shumë pak vaj dhe duhet të përdorni ulliri ekstra të virgjër. Gjithashtu rekomandohet që gjatë kësaj diete të konsumoni sa më shumë ujë, si dhe të kryeni aktivitete fizike për rezultate sa më të mira dhe të shpejta.
Lexoni dieta 1 javore