Ditelindjen e 51 e kremtoi me Jesus

Te dielen ne hotelin e italian Portofino, Madonna bashke me familjen dhe miqte kremtoi ditelindjen e saj te 51. diten e kaloi me ‘ish-te dashurin’, Jesus Luz dhe femijet. Duke iu falenderuara fotografeve qe i percillnin ne qdo hap, dihet se Jesus gjate mengjesit te tyre te perbashket ia dhuroi Madonnas nje buqete te madhe me luledielli. Dashurine dhe puthjet i kembenin deri ne mbremje.

Per lidhjen e Madonnas dhe manekinit 22-vjeqar brazilian dhe porno-yllit, Jesus Luz shkruhet qe nga dhjetori i vitit te kaluar, ndonese ai gjithmone pohonte se ai dhe kengetarja jane ‘vetem miq’. Babai i Jesus, Luis Heitor Pinta da Luz kah mesi i majit tha se djali i tij dhe Madonna do te martohen ne kabaja qendren ne New York.

Keto fjale te babait, Jesus i demantoi dy jave me pas: ‘‘Madonna eshte nje person te cilit ia kam lakmi. Eshte mike qe bene pjese ne jeten time, person me te cilin punoi dhe me te cilin jam ne kontakt. Ajo eshte vetem mike dhe absolutisht asgje me shume’‘.