Djemte qe martohen me vajza me te mëdha ne moshe.

Çfarë mendimi keni?

Pershendetje Altin dhe urime per temen :slight_smile:

Them se esht nje ide jo shume e mire qe djemte martohen me vajza me te mdhaja ne moshe mire po kur bie ne dashuri sdi se cben

Por duke marre parasysh boten qe jetojme sot nje bote teper materialiste mendoj qe disa martohen edhe per arsye te tjera si p.sh pasuri apo dokumenta per te patur mundesi te jetojne jashte shtetit etj por zakonisht keto lloj lidhjesh nuk zgjasin shume gjate.

Personalisht sdo martohesha me dike me te vogel se vetja.Mundesisht te jete nja 3-4 vjet me i madh se une por cdo njeri ka preferencat e veta ne lidhje me jeten dhe te ardhmen e tija.

Ju uroj fat te gjitheve :slight_smile:

Un per vete jam 23 vjec deri para nje muaji kam qeni i lidhur me nje vajze 29 vjece ecila kishte dhe femije 8 vjec nje vajze te mrekullueshme por mua nuk pati asnje problem gjitha shkoi njesoj sikur te ishte 20 vjece kuptohe si gjith ciftet qe kan probleme edhe ne patem por jo probleme ne varesi te moshes. mosha ne mes tone nuk ekzistonte fare.
prandaj dashuria nuk njef mosh po ama materializmi akoma me keq nuk nje moshe.

Pershendetje te gjitheve, dhe urime per temen Altin. :wink:

Do te thosha se bashkohem me mendimin e Poligrafistit.
Per mua nuk ka dhe aq rendesi te madhe mosha, perderisa te dy perputhen ne karakter, dhe e gjejne midis tyre, kane kimi te perbashket dhe e respektojne njeri tjetrin.

Mund te jete edhe me i madh, dhe te mos keni asgje te perbashket. Atehere cfare roli luajti mosha ne kete rast? Asnje.
Une kam shume miq e shok qe jane martuar me persona me te vegjel se vetja, dhe kalojne shume mire.

Po u zbuloj dhe nje sekret… dhe personalisht e kam nje vit me te vogel se vetja :wink: :smiley:

Bravo te qofte Poligrafist per sinqeritetin dhe qe nuk bere ndonje dallim pse ajo ishte me e madhe, dhe aq me teper qe kishte femije, sepse mentaliteti i shqiptarit dhe ambjenti shoqer dhe familjar qe i rrethon, nuk i lejon te ngrejne raste te tilla (nuk do pajtohesha vecse nese ajo ishte e martuar dhe e tradhetonte me ty :frowning: )

Miqesisht Emaus :slight_smile:

jo Emaus ajo kishte 4 vjet qe ishte divorcuar. spese ne te tilla raste nuk dua te perzihem vete se duhet te mendosh veten sikur dikush te te nderhyje ne jeten tenden ne cift edhe akoma me keq familjare

Dhe une jam komplet dakord me opinionet e te tjereve, mosha nuk ka rendesi, nese ne mes ka dashuri!

Ne nje lidhje nuk shikohet mosha po karakteri, kur karakteret perputhen nuk mund te vesh re moshen apo diferencen.

Ik me mja ti :smiley:

ri mo urte ti vogelush :wink:

:roll: :cekan:

:puthje: :shenjtor: :turpi:

:roll: :zemer: :wink:

mendoj se kur bie ne dashuri njeriu verbohet totalisht. nuk i intereson se cfare moshe ka partneri apo cfare ngjyre e ka lekuren apo cfare feje i perket. shoqa ime e ngushte eshte lidhur me dike te cilet kane 26 vjet diference midis tyre ( ai me i madh se ajo ) ( me fal sepse dola pak nga tema)
dhe ata jetojne shume mire bashke madje ai do te martohet me te por ajo nuk pranon per momentin. por eshte mentaliteti i shqiptareve ai i cili na pengon te bejme zgjedhjen tone

mua sme pelqe vertet se ajo qe eshte me e madhe ne moshe do te shohi si qenushi i saj i preferuar qe mund te luaj sepse e ka pare diellin me pare se ti ,pastaj meshkujt plaken me ngadale dhe me vone dukesh si mami me cunin ,sme pelq fare :slight_smile:

paj dashuria s’njeh moshe thone, po… Neyse

djemt martohen me vajzat me te medha ne moshte ,ka vetem 3 arsye > 1 dashuria nuk njeh moshe 2> pe para 3> per experience sexuale .

une do thoja qe patjeter mosha luan nje rol te rendesishem,sepse pas ca kohesh do fillojne debatet mbi te, per kete dhe une jam i sigurte …

Nuk eshte se kam ndonje gje kunder ketyre lidhjeve keshtu…por mendoj se nuk eshte normale…

pse kur egzistojne meshkuj me te medhenje dhe nuk e gjene dot "gjuhen|…keto femra mendojne se mund te gjejne emeruesin e perbashket me nje me te ri?..flas per femrat ne kete rast…se per meshkujt s’di c’te them sinqerisht…ndoshta me kohen te dyja palet e kuptojne se nuk ishte zgjedhja e duhur!..

ja nje rast per te cilin meriton duartrokitje, per dakortesine mbi temen …

Ska ndonje gje te keqe (2-3 vjec me e madhe) megjithese nuk eshte normale. Mami im eshte 2 muajshe me e madhe :P…hmmm tani me vajt mendja , prandaj ben si me e fort kjo :hahaha: