Do të udhëtonit me një të panjohur?

Sigurisht nuk po flas për këtë bionden ne foto (se ne djemtë jemi gjithmonë gati për atë punë) por tashmë nëpër rrjete sociale po dalin nga me te ndryshmet.
Sipas disa statistikave mbi 80% te makinave ne autostradë kanë vetëm shoferin. Dhe dikush ka hedhur iden e udhëtimeve Low Cost.

Pra, nëse ti do nisesh vetëm (apo ke vende të lira) nga Tirane per në Fier, mund te marrësh dhe nje pasagjerë/pasagjere të njohur ne këto rrjete sociale.

Ju do ta bënit një gje të tillë… te udhëtonit me një të panjohur?

qit nusen e kisha mar n’shpin e per tjerat s’po di… :stuck_out_tongue:

per vete nuk do te udhetoja me nje te panjohur ,shpesh keto historite me te panjohur sjellin vetem fatkeqesi ,kam kuptuar qe njerezit ndonjeher mund te jene vertet shume te lige prandaj une per vete sido qe te ishte do tia kurseja vetes:D

Zakonisht kur udhetojme pjesa me e madhe e shoqeruesve tane jane te pa njohur…keshtu qe…

me teper kam bezdi te bisedoj me te pa njohur…kur fillojne pyesin per rrenje dhe dhemball…inati im…une s’kam kuriozitet per te njohur njeri…pse te tjeret duhet ta kene?..

Aurora nuk me ke kuptuar! Nuk nenkuptoja te udhetosh neper mjete publik.

Por nje lloj si car-sharing! Ti ne makinen tende pershembull ke rruge per Sarand, dhe ofron dikujt nje udhetim! Femer, mashkull, i ri a i moshuar!

aurora nuk i do ne mjete publike e jo me ti mari ne makinen e saj tmerr :smiley:

e kuptova temen ne fakt…por e ktheva pergjigjen ne nje form tjeter…por absolutisht qe nuk marr dhe as nuk udhetoj ne mjetin tim me nje te pa njohur…apo te me ofrojne mua nje udhetim me te…jo…per arsyen e thjesht!..ceshtje sigurie :stuck_out_tongue:

Hahaha! Do ti shtypi…

Ne fakt, jo se kam marr pjes ne keto car-sharing por nje her me ka ndodhur ti jap dikujt nje pasazh. Dhe ka qene nje polic… Ne fakt ndalova sepse mendova se ishte per kontroll, por jo. Dhe kishte nje te mire… sepse dhe me 170km/h me policin para nuk te ndalonte njeri :stuck_out_tongue: :smiley:

hahaha ti paske dal mire ,edhe mua me pelq shpejtesia por une kam marre si fobi ngaqe ndjek shume serialet si CSI,CRIMINAL MINDS ,dhe ka pas nje fare kohe ne gjimnaze qe doja ta vazhdoja shkollen per kriminalistik me pelq vertet shume:D

Ti dmth kur ecen rruga vetem analiza ben? kjo keshtu, kjo ashtu… :smiley: ---- me ka ndodh kur kam par CSI NY te gjithe serit brenda nje jave.

po me policin me eci mire, ne fakt po ecja si djal i mire brenda kufirit shpejtisë, por… kur tha vet ai ec cik o djale se vap e madhe… Barku tek kroskoti, hante karamele, dhe muziken se kishte problem :smiley: hahaha!

ti i paske brenda nje jave une te rai i shihja cdo dite vdes per ato seriale ,jam shume e fikesuar dhe zakonisht amerikanet i japin pasazhe njeri -tjetrit une tmerrohesha kur kam qelluar njeher me vellain ishim ne autostrade nje burri e kishte lene nafta por ishte nate ,vllai donte te ndalonte ti jepte se ai mban nje bidon rezerve ne makine une e tmerrruar i thoja hec ore ti ti japi ndonje tjeter po te jete i smur ai te na vrasi e budallepsa vllain e si perfundim s’ndaluam.si ai polici jot jane te gjithe keta e kane nga mireqenia e madhe .:smiley:

Kur u futa te tema desha te them se nuk udhtoj dot me nje te panjohur, mirpo kur e pash at gocen se di jam si ne dyshime :stuck_out_tongue:

Po sikur te këtë ndonjë “armë” me vete, e merr gjithë sesi rrezikun :slight_smile:

Un do mar po do vendos nje tabel ksi ato te Wc me shenjen e femrave , djemt nuk lejohen :stuck_out_tongue: hahaha

:stuck_out_tongue:
paj bota i takon atyre qe rrezikojn :P, edhe nuk besoj se do te ket pistolet me veti.Taksistave asnjeher nuk i qellojn pasagjer me pistolet ato ndothin vetem neper filma :stuck_out_tongue:

Po te qellonte ne kavaj psh , jo… po te qellonte ne lushnje do e merja (y)…:stuck_out_tongue:

      • Updated - - -

Ore kujdes kur hecen kaq shpejt ti, sidomos aty te “pushimi shoferit” se ka rrezik aksidenti aty ;)…:stuck_out_tongue:

https://www.blablacar.it/

Personalisht do udhetoja, po te llogaritesh diferencen e cmimit ja vlen.

      • Updated - - -

:lol: :lol: :lol: kokerra e rracizmit :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P, ca ke me kavajsit ti ata jane simbol :stuck_out_tongue:

te them te drejten se kuptova mir kte punen e marrjes se pasagjerve. Egzistojn menyra qe makinen tende e kthen ne taksi te perkohshme apo cfar ?

Nese del ne rrug…sic dalin zakonisht…varet se cf grup moshe , rrace , gjinie eshte :stuck_out_tongue: . Po si kan ardh ditet sot , asnjeher si dihet cte pret …

qeke e kunderta ime ne kte pjes…haha ,
Ne cfardo lloj vendi qe te jem , esht e pa mundur mos te bej muhabet : P

jo vetem udhetim por dhe sex pse jo

simbol i pd do te thuash ti?:stuck_out_tongue: