Do t'i takojmë alienët në vitin 2031

Prej kohësh njeriu është i bindur se nuk është i vetëm në hapësirë.Disa teori thonë se raca njerëzore është një variacion i jetës jashtëtokësore, që ka lulëzuar në Tokë si koloni.

Një teori tjetër është se alienët janë mes nesh të kamufluar si qënie njerëzore në pritje të ditës së tyre.

Studimet e niveleve të ndryshme po përqendrohen në formën e jetës aliene. NASA në një komunikatë njofton për një bakter që eshte në gjendje që të jetoje në situata ekstreme. Bëhet fjalë për një formë jete jashtëtokësore.

Ndërkohë, teoria e fundit e shkencëtarit rus Andreu Finkelstein, thotë se në vitin 2031 do të takohemi me jetën jashtëtokësore. Duhen pikërisht edhe 20 vjet. Sipas Finkelstein, 10 përqind e planeteve në sistemet diellore të galaksisë kanë kushte të ngjashme me ato në Tokë, gjë që e bën prezencën e jetës të mundshme.Studiuesi thotë se “kushërinjtë” tanë kanë formë fizike të ngjashme, por lekurë më ngjyrë të ndryshme.

Po përse pas 20 vjetësh dhe jo më parë? Që prej vitit 1960 studiuesit rusë kanë tentuar të cojnë mesazhe në kozmos, për të pikasur forma jete alienësh. Pas 20 vjetësh, mundësitë teknologjike do të jenë të tilla që edhe format e jetës tepër të largëta të kapin mesazhet tona.

hahah e madhe kjo ,kusherinjat tan , hahhah

Fiksim fare kam ti takoj :slight_smile:

Ishalla na japin ndonje dor per problemet e pa zgjidhura :expressionless:

Mendohet dhe flitet sa do te na tregojn ndonje video me gjith ecurin e tokes,ardhjen e krishtit ne toke dhe co gje tjeter :):o,sepse Alienet mendohet sa kane zbritur ne toke shume para krishtit,ose do na shfarosin fare,per te jetuar ato ne planetin tone,pasi planeti tyre po merr fund,si cdo planet qe ka dhe fundin e tij.

Klitono ftoj per kafe

ca jan kto budallalliqe , su besoj fare
esht thj nje teori e radhes !!

:thumbs_up:

uuuuuuuuuu … jam dakort dhe un me laben o.O

po mos u frikosni se ata jan kusherinjat tan hahhah:P

HAhaha i gjeti kushurinjt Erina

po aty shkrun per kusherinjet e gjith njerzimit jo vetem te mit majdi , shiko se me duket edhe komshiu yt eshte aty

HAHHAAHA …LOL :stuck_out_tongue: CFAR DO DEGJOJM ME !!!
KJO NUK ESHTE E DREJT > : ( ,
PSE TE VIJN ATO TE NE DHE PSE MOS TE SHKOJM NE TE PLANETI ATYRE PERPARA :stuck_out_tongue: ???

Epo ja icik si te turpshem ata , keshtu qe do vemi ne te paret :stuck_out_tongue:

MEndoj dhe besoj se dicka e madhe ekziston, ajo gje qe krijoj token ,por tash me del nje pyetje tjetë:Kush e krijoj ate(zotin/allahun?

Cka mendon ti per kete…:mendoj: thuaje.:-#

ops… hajde perhajr kta jon kusherinjt tan, Erina kta zakonisht ness-caffe pijn:mad: