Donadoni, trajner i ri i Napolit

Ish seleksionuesi i kombëtares futbollistike të Italisë, Roberto Donadoni, është trajneri i ri i Napolit, pasi ditë më parë klubi italiani përjashtoi trajnerin Eduardo Rej.
Disfata në terrenin vendas kundër Lacios ishte “katalizator” për largimin e Rejës, i cili dtejtoi skuadraën në 9 ndeshje, pa shënuar asnjë fitore në Seria A. Roberto Donadoni, përveç kombëtares së Italisë, poashtu drejtoi skuadrat e Livornos dhe Xhenovës.