Dy fjale per dashurine!

Pershkruajeni dashurine me fjalet e tua!

(shkruani me shume se dy fjale apo fraza mbi dashurine)

Dashuriaeshte jete, shijoje
Dashuriaeshte enderr, endrroje
Dashuriaeshte e bukur, adhuroje
Dashuriaeshte dhimbje, sheroje
Dashuriaeshte tradheti, mesohu me ta
Dashuriaeshte detyre, plotesoje
Dashuriaeshte pasuri, ruaje
Dashuriaeshte loje, luaje
Dashuriaeshte mister, zbuloje
Dashuriaeshte fat, perfitoje
Dashuriaeshte avanture, kujdes
Dashuriaeshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuriaeshte dashuri, lufto per te

Nuk e di kush i ka shkruar po jane fjalet qe mund ta pershkruajn pak sa

Perse jemi si dy brigje deti, nga njeri tjetri gjithmone te ndare, naten ndertojme ne enderr nje ure, ndersa diten mbetemi te huaj si me pare…

Me ka mare malli te shoh me sy, me ka mare malli te rri me ty, me ka mare malli buzen ta shijoj, jo se e kam puthur ndonjehere, por dua ta provoj.

sikur te mos ekzistonte dielli sdo te ekzistoshe ti po te mos ekzistosh ti sdo ekzistoj as un po te mos ekzistoshim ne sdo te ekzistonte as dashuria

dashuria eshte ndjenja qe i fal bukuri jetes, eshte ajo qe na mban gjall. eshte gjeja me me vlere qe zoti i fali njeriut.

une dua nje fjale, te lutem ma thuaj
une dua nje zemer, te lutem ma ruaj
une dua ata 2 sy, te lotojne per mua
une dua ato buze, te me puthin vetem mua
une dua jeten, ta jetosh me mua

dashuria lind me nje shikim,
zmadhohet me nje buzeqeshje,
lulezon me nje puthje,
dhe shkon me nje lot

fraza dashurie !

E preva gishtin, te pragu i shtepis, doli gjaku i kuq , simbol i dashurise !

1000- i njof , 100- i shof, 10- i mendoj , 1- e dashuroj

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sim

Dashuria eshte si rakia,po pati shume sheqer te ze koka.

E bukur ajo jotja shoku tanku…

ja dhe nje nga mua, duke gerrmuar file te vjetra, nuk e di autorin por ju uroj lexim te kendshem.


Love story

Ngado si i cmendur te kerkoj derisa te gjej,
Ne shtrat deshiroj te te mberthej,
e te abuzoj dua me ty…….

Kenaqem kur ethshem klithma leshon,
me dritherima perpelitjesh deri ne renkim.

S’ndalem derisa zotit t’i lutesh,
S’rreshtem deri sa ne gjunje te shoh
T’ pergjerohesh qe me ty ti jap fund.

E ne fund kur fuqite te te kene lene,
e drobitur, e per disa jave e raskapitur,
e lumtur do jesh qe me ty mbarova pune.

Me gjithe dashurine e shpirtit…

Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s’di te notoje, mund edhe te mbytet!

Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje ajo qe me fal ngrohtesi,
Nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje!

Sa shume ngjan deti me nje dashuri.
Hyn dhe s’dihet , ne del prap prej tij!
C’i ngjan dashuris ky det i teri ,kenaq mijera vete
e paguan vec njeri…

Çfarë është dashuria? Unë mendoj se askush nuk e di të vërtetën përshkak se ajo është një ndjenje shumë subjektive. Po të më kishte pyetur mua dikush para katër viteve rreth përkufizimit të dashurisë, përgjigjja do të merrte një drejtim krejt tjetër. Dashuria është besim, është shpresë, është forcë. Fjala dashuri përfshin shumë fusha të jetës: dashuria ndaj nënës, ndaj shokut, ndaj jetës, ndaj vetvetes, ndaj bashkëshortit/es, etj. Gëzimi më i madh është kur të dashurojë dikush. Është njëra prej gjërave më hyjnore të njerzimit, është gjendja më e ëmbël që ekziston. Me mijëra kënga dhe libra mundohen ta kapin dashurinë me fjalë, por një njeri i cili nuk e ka përjetuar atë nuk mundet ta dijë se çfarë forcash e çfarë gjendje gëzimi ajo të servir. Jeta pa dashuri është një vdekje e ngadalshme dhe e tmerrshme. Unë do të preferoja një jetë pa bukë se kjo është një sigurim për një vdekje të shpejtë.

Me respekt Brikeni

Dashurin Kush e solli, nga erdhi, ç`farë paraqet dhe kur lindi? E di unë e din ti por edhe ajo. Për ne dashuria është një gjë e grandioze, por më tregoni o miqet eim se sa e madhe qenka dashuria, ndoshta më e madhe se bota apo galaksia që na rrethon? E unë të them se nuk është aq e madhe sa përshkruhet në libra apo këngë.Dashuron, të dashuron e pastaj, pastaj çka? E marton apo të marton, të largohet apo i largohesh, e lëndon apo të lëndon e në fund mbetesh ti, ti dhe vetëm ti.Elita 5 thot se dashuria ëshë diçka tjetër, e çka tjetër përveç një emocioni mori Mike që ndoshta nesër largohet por ndoshta edhe qëndron… Disa mundohen ta zbulojnë apo shpikin nocione apo termin Dashuri, disa të tjerë humbin kohë me statistika të shumta se kush është adhuruesi më i madh i dashurisë… po ua them unë, është ai, ai që dashuron pa interes.

Me rrespekt Brikeni

Hapi syte, mos i mbyll,
Ti je diell, une jam yll,
Kur ti qesh, une jam ze,
mos mendo se do te le,
kur ti qan, une jam lot,
s’te nderroj me asnje ne
BOTE

ika me shpejtesi prej teje.
nga nxitimi harrova zemren.
ne vend te saj kisha marre dhembjen.

kam frike te mbyll syte, se s’te shikoj.
kam frike te te shoh, se mos bie ne dashuri.
kam frike te bie ne dashuri, se vuaj.
kam frike te vuaj, se vdes.

dashuria eshte si vera, sa me shume kalon koha aq me e mire behet…

Dashuria eshte diqka qe duhet diqka qe ndjehet madje thell ne shpirt qe te bene te ndjehesh i plot fuqishem

Dashuria është një eksperiment kimik ku dy substanca te ndryshme ne bashkepunim me njera-tjetren japin një lloje helmi te domosdoshem për jeten

Kukuuu qka koka dashuriaaa ju i that krejt :S

Edhe nese sonte vdes,
Sme jet zhig per asgje tjeter,
Edhe ne parajs do te pres,
Dashuria ime e vjeter.

Shum e shum femra takova
veq ti n…zemer me ke mbet,
Ti je gjeja me e bukur
Qe mka ndodh mua ne kete jete.

Vers 1:

Nuk me dhimbset jeta fare,
pasi i putha buzt e tua,
une nga varri do te zgjohem,
po t…me thoshe ti: “Te dua”.

E kujtoj qdo qast me ty,
Ne at vjesht puthjen e pare,
prej ather e dua shiun,
une dhe ti jem te pandar.

Chorus :

Edhe nese sonte vdes,
Sme jet zhig per asgje tjeter,
Edhe ne parajs do te pres,
Dashuria ime e vjeter.

Shum e shum femra takova
veq ti n…zemer me ke mbet,
Ti je gjeja me e bukur
Qe mka ndodh mua ne kete jete.

Vers 2:

Nuk e di se a je engjull,
pa kuptim kur gjerat s…ndodhin,
qdo levizje e trupit tend,
me ben qe ta humb kontrollin.

Tkam dhurat nga i madhi Zot,
Me ke lidh me buzte tua,
behem skllav i dashuris,
per ty vetem se te dua.

Chorus :

Edhe nese sonte vdes,
Sme jet zhig per asgje tjeter,
Edhe ne parajs do te pres,
Dashuria ime e vjeter.

Shum e shum femra takova
veq ti n…zemer me ke mbet,
Ti je gjeja me e bukur
Qe mka ndodh mua ne kete jete.

Vers 3:

Kur pushon mbi gjoksin tim,
ndjej qetsin e gjith kesaj bote,
ne qdo vend kah shkoj, ku gjindem,
me percjell aroma jote.

Sonte thell ne zemren time,
Emrin tend kam tetovuar.
Pa nje fjal un do te vdisja,
per kta sy te tu - te shkruar.

Chorus :

Edhe nese sonte vdes,
Sme jet zhig per asgje tjeter,
Edhe ne parajs do te pres,
Dashuria ime e vjeter.

Shum e shum femra takova
veq ti n…zemer me ke mbet,
Ti je gjeja me e bukur
Qe mka ndodh mua ne kete jete.

Tmos dashurosh nga frika semos po vuan esht sikur te mos lindesh nga frika perte jetuar.

po une sdi ta pershkeruai dashurine une theme ? si , no ? pere dashurine dy fiale :me te shkurtra si keto nuke ka.
'po .jo.?:ciao:

I hope to go in Paradise and to stay with angel and you`re LOveee

cmenduri , jete

naten dua ta perjtoj
se cdo enderr me ty shikoj,
zoti me fali nje engjell qe je ti
une te fala zemren time me dashuri