Dzeko: E dua Juventusin

Sulmuesi boshnjak Edin Dzeko, ka shpërthyer duke akuzuar Wolfsburgun dhe duke kërkuar një kalim te Juventusi.

“Wolfsburgu nuk i ka mbajtur premtimet. Mjaft është mjaft, unë vetëm dua që të kaloj te Juventusi. Unë ëndërroj që të luaj për një klub të rëndësishëm si Juventusi”, theksoi Dzeko për Tuttosport.

Sulmuesi boshnjak ka këmbëngulur edhe në të kaluarën se ai po mendon më shumë për një kalim në Serie A, para mbylljes së afatit kalimtar veror.