E di...?

Per ty mund te them se je “E vetmja”!
E vetmja qe bere zemren time te rrahe cmendurisht!
E vetmja qe depertove aq thelle brenda saj!
E vetmja qe shtrove rruget e perlyera nga trishtimi, me buzeqeshje!
E vetmja qe thyeve pasqyren e mosbesimit brenda meje!
E vetmja qe qetesisht zbulove rrugen e duhur per te hyre brenda zemres time!
Dikur mendoja per dike qe te me bente te buzeqeshja perseri, per dike qe nuk e kisha pare, dhe e kisha te veshtire ta besoja se ende ekzistonte, per dike qe te me bente te ndjehesha ndryshe, per te cilen zemra te me rrihte fort!
Per dike qe te kishte nje shikim ku une mund te humbisja brenda botes se saj,
per dike, me te cilen thjesht dhe pa e kuptuar te dashurohesha!
Mendoja per “dike” deri sa nje dite ne jeten time u shfaqe Ti!
Ti, ajo vajza e thjeshte per te cilen kam enderruar shume!
Me ato syna qe edhe qielli do te ta kishte zili!
Me nje shpirt qe edhe universi do ta enderronte!
Me nje zemer, qe cdokush do donte te kishte dashurine e saj!

Po pra, Ti dhe vetem Ti…!!!

E di?..

nje njeri i mire ne jete,eshte dhurata me e bukur qe dikush mund te prek…edhe pse nuk eshte gjeja jote… e rendesishme eshte qe e ke prekur…dhe e ke ndjere…

sa fjal te bukura aman aman :wub:

:frowning: :frowning:

fjal tmira po thuj ti kush po i lexon se :stuck_out_tongue: hahah

qe de… :frowning: