E mbani mend shtepine e pare qe keni pikturuar???

Ne kete teme dua te veni nje foto qe i ngjane shtepise se pare, qe pikturuat kur ishit te vegjel ne kopsht ose ne klas te pare … athere kur mesuat te pikturoni shtepi
shtepija qe pikturoja une ne fillim ishte afersisht keshtu ?
kerkoni ne google duke shkruajtur “children’s draw house” ose dicka te tille deri sa te gjeni q figure qe i afrohet pictures qe benit ju :slight_smile:
kujdes ! piktures qe benit sa filluat te mesoni te pikturoni … jo mbrapa kur mesuam te pikturojme me shume :slight_smile:

Po un qe kam pikturuar kete keshtu lejohet haha

Disa gjera i mbaj ment vertet! Sidomos makinat 3D i kam pas fiksim ti vizatoja :smiley: :smiley:

Shume e bukur kjo tema. Sme kishte shkuar ndonjehere ne mendje te kujtoja shtepine e pare qe kam pikturuar. Gjithsesi me aq sa mbaj mend, eshte pak a shume kjo shtepia qe pikturoja perher…:smiley:

beja edhe ca pem anash

shikoni shtepite me vemendje :slight_smile: cfar veni re ??? hahahah… renix diplomat si gjithmon as1her nuk pergjigjesh !!! :confused:

labia & une si ty e beja , drita nuk mungonte :slight_smile:

hahahhahaha edhe un si labja e beja shtepin :stuck_out_tongue:

un ne fakt , beja dhe pem rreth e rrotull

  • beja edhe shkallet e shtepis

po :)pikturat qe keni vene jane ato qe dua
tani shikoni me vemendje te gjith shtepite qe jan vene , cfar ju bene pershtypje ???

un beja dhe ballkon :smiley: hhihihihi

Pse nuk u pergjigja :slight_smile: sa keq qe nuk i kam ruajt vizatimet :stuck_out_tongue:
gjithesesi dhe un si te gjithe, driten perjashta se harroja, shtoja ndonje pem, shkallet e shtepise dhe ndonje gomar aty duke kullot :open_mouth:

PUPUPPUPU… ku ke dit me pikturu & gomar ti !!! hahahha…
Nese e veni re te gjith pikturojme te njejten shtepi me ndryshime shum te vogela . Por shtepia eshte keshtu
katerore me nje dere me dy dritare ( rrall me nje , po ndoll) dritaret jan nje nevel siper deres
(kurse ne te vertete dritaret jan paralel me deren !!! ) & siper shtepise vejme nje trekenc per cati :slight_smile:
te gjith femijet pikturojne kete shtepi !!! e vute re edhe ju qe ketu jemi pak veta & pikturonim te njejten gje :slight_smile:
Pse ndoll kjo gje ? pse te gjith femijet piktorojne kete ??? :o

at`her e tash sdi me pikturu tjeter, veq qat plan e kom :smiley:

shpi katrore, me ardh edhe rruga, ka1her 1 urë e vizatojsha edhe 1 lum poshte saj, edhe nalt diellin, malet rete :smiley:

at`her e tash sdi me pikturu tjeter, veq qat plan e kom :smiley:

shpi katrore, me ardh edhe rruga, ka1her 1 urë e vizatojsha edhe 1 lum poshte saj, edhe nalt diellin, malet rete :smiley:

po mir , po ti , kur imagjinon nje njeri , pse e imagjinon me dy sy , dy duar , dy kemb ?? :o , sa e cuditshme , kshu e imagjinojm te ter …si shpjegohet ??? :o
:P:P
sepse kshu esht realiteti , dhe per femijet ajo esht menyra me e thjesht per te vizatuar nje shtepi :slight_smile:

hahaha… po keshtu eshte realiteti :slight_smile: nese i thua cdo femije te pikturoj dicka do ta bej me te thjesht …por me shtepin ndoll dicka tjeter :slight_smile:
Nese i thua femijve te pikturojn shtepi, e bejne te gjithe ne kete menyre :slight_smile: Por nese e shikon me vemendje do te vesh re qe “shtepja” qe bejne eshte si “fetyre”
eshte dera (buzet) , jan dy dritare ( syte) prandaj te gjith femijte i bejne dritaret shum siper deres ( kurse ne te vertete nuk ka dritare siper deres !!! ) edhe bejne cati (floket)
Ne fakt kur femjte pikturojne shtepine, ne nje pjes te trurit te tyre ndoll kjo gje" ne shtepin pikturojn fetyre - njeri "
Dashuria me e malle qe kane femijte jan prinderit (njerzit qe rriten) & mbrapa vjen shtepija ( atje ku ndjejne siguri & dashuri)
Kete gje e bejne pa kuptuar …po ndoll qe e bejne te gjithe pa perjashtim :slight_smile: & mbrapa fillojn te mesojne te pikturojne gjera te tjera :slight_smile:
Eshte dicka e mrekullushme & magjepse te kuptosh se si punon truri njeriut & natyra …por ka shum shum gjera qe nuk i kuptojme akoma :slight_smile:

Pavarsisht faktit se sa lart i vizatojne dritaret, mendoj se shtepia per femijet nekupton familjen!

preferoja ato fletoret e vizatimit te gjatet :stuck_out_tongue: