Ekipet me te pasura

1- Barcelona eshte klubi qe ka vleren me te larte te
kartoneve te lojtareve te saj: 14 milione e 752 mije
euro eshte mesatarja e vleres se grupit te saj, ku
militojne yje si Lionel Mesi, Tieri Henri, Samuel Eto e Ksavi.

2- Reali i Madridit renditen ne vendin e dyte porsa i
perket “shtrenjtesise” se lojtareve: 13 milione e 929
mije e 167 euro.

3- Çelsi i miliarderit Abramoviç, ka nje vlere mesatare
prej 13 milione e 765 mije e 385 euro, duke u renditur
te paret ne Angli dhe te tretet ne Europe.

4- Kampioni i Italise, Interi, ku spikat padyshim vlera
e kartonit te Ibrahimoviç, ka nje mesatare per te gjithe
“rozen” e lojtareve ne 11 milione e 321 mije e 667 euro,
duke lene pas Milanin me nje vlere mesatare lojtaresh
prej 10 milione e 553 mije e 704 euro.

5- Rekordmeni i Gjermanise, Bayern i Munihut, ka nje
vlere mesatare per lojtare prej 10 milione e 497 mije e 82 euro.