Eliza Dushku pozon per revisten Maxim

Aktorja hollivudiane me origjine shqiptare Eliza Dushku eshte shfaqur ne kopertinen e revistes se famshme amerikane, “Maxim”.
Ajo ka realizuar nje sherbim fotografik, ku ka pozuar vetem me te brendshme dhe ne poza teper provokuese dhe sensuale.

Disa dite me pare aktorja u shfaq perpara publikut ne serialin e ri televiziv “Dollhouse”, qe pati premieren ne 13 shkurt. Telefilmi ne fakt nuk u vleresua nga kritika dhe fitimet nuk ishin te medha per ish yllin e serialit “Buffy, the vampire slayer”.

Dushku ka qene protagoniste edhe ne disa show televizive dhe telefilma, mes te cileve “Tru calling”, “True Lies”, “Angel and Jay”.

Aniston- Jolie, perballje ne “Kodak Theatre”

“Armiket” perballe njera-tjetres ne naten e madhe te ndarjes se cmimeve Oscar.
Ato jane Jennifer Aniston dhe Angelina Jolie, aktoret te cilat nuk njihen per ndonje simpati te vecante mes tyre. Aniston do te shoqerohet nga i fejuari John Mayer, ndersa Jolie do te jete e pranishme me bashkeshortin dhe ish te fejuarin e Aniston, Brad Pitt.

Familja Pitt vjen ne kete event pasi te dy aktoret kane nga nje nominim me filmat “The Curious Case of Benjamin Button” dhe “Changeling”. Pas kater vjetesh perplasje ne distance, tashme dy bukuroshet kane mundesi te shkembejne shikimet edhe ne sallen e madhe te “Kodak Theatre”, moment qe paparacet e kane pritur prej kohesh.

Eliza dushku hot

Hihihih jo qe po them veq Femra me e bukur me prejardhje shqiptare hmm Lumi aj qe do ta ket :frowning:

per momentin e ka ky:

Dashurohet edhe Eliza Dushku0 Komente

Aktorja e njohur shqiptare-amerikane, Eliza Dushku, ka gjetur një dashuri të re, e cila është përshkruar si e nxehtë dhe e fuqishme. Fatlumi është basketbollisti Rick Fox, ish-bashkëshorti i Vanessa Williamsit.Dushku është zgjedhur në mesin e pesë njerëzve të javës nga njëri prej websajteve më të vizituara në botë: Msn.com. Çifti thuhet se është vërejtur së bashku për disa net me radhë në Miami, Florida dhe Las Vegas, Nevada.
“Ata janë përpjekur ta minimizojnë marrëdhënien e tyre. Por nuk kanë mohuar se marrëdhënia e tyre është e nxehtë dhe e fuqishme. Ajo është plotësisht e pushtuar me të dhe ata kanë një kohë argëtuese së bashku”, i ka thënë një burim revistës Star. Fox, 39-vjeçar, u divorcuaa nga Williams në vitin 2005. Dushku, 28, më parë ka qenë e lidhur me Matt Dillon dhe kreatorin Seth MacFarlane.

Aktorja dhe patriotja jonë e famshme(e më seksi) Eliza Patricia Dushku e lindur më 30/12/1980 në Boston USA, pas pamjeve të mrekullueshme të filmit “The Alphabet Killer” (ku patëm mundësi të admironim cicat shqiptare më të famshme në botë) shfaqet në edicionin special te revistës MAXIM të muajit qershor në klasifikimin e 100 femrave më “HOT” e duke u renditur në vendin e 6

I gjori xhaje ,ç’farë po heq!E kuptoj fare mirë e jam solidar me vuajtjen tënde.Mirë që s’isha unë se do kisha perfunduar në spital

Ja dhe disa foto te Eliza Dushkut: