Elvana Gjata - Foto dhe Diskografia

Emri i Elvana Gjatës nuk është i rastësishëm në botën e muzikës dhe as thjesht për të plotësuar ndonjë nga kapriçiot e moshës. Rruga e saj artistike ka filluar që fëmijë, me debutimet e saj të para në pallatin e pionierëve. Që në pjesëmarrjen e saj të parë, në Festivalin e Zërave të Rinj, vlerësohet me çmimin e tretë, me këngën “Të këndojmë së bashku”. Ky çmim e inkurajon edhe më tej në rrugën e saj të saponisur.

Elvana Gjata ft 2po2 - Beso

//youtu.be/ngXBI3XeaVY

Elvana Gjata Ft Mc Kresha - 1990

//youtu.be/6LbPhznMyyU

1 nder kengeterat e mija te preferuara! Per t’mos thene e vetmja, ben pjese ne krye te listes!