Elvana Gjata Tekste - Lyrics

As Ti, Elvana Gjata Tekst

[video=youtube_share;Es7rf2ohZlk]https://youtu.be/Es7rf2ohZlk[/video]

A e mban mend ti shpirti im
Sa gezoja une
Kur me thoje mos ki frike te dua shume
A e mban mend ti shpirti im sa te cmoja une
Kur me thoje mos ki frike te dua shume

Ref:
As ti,as ti
Thell ne shpirtin tënd
Sme ke dashurur kurr
Tani tropem une (2x)

A e mban mend ti shpriti im
Kur te thoja une
Ne te mire dhe ne te keq s’te ndahem kurr
A e mbaje mend ti shpirti im nuk ma thoje dot
Se nje dit nuk do jem une njeriu jot

Ref:
As ti,as ti
Thell ne shpirtin tënd
Sme ke dashurur kurr
Tani tropem une (2x)

[HR][/HR]Beso - Elvana Gjata 2Po2 Tekst

//youtu.be/ngXBI3XeaVY

[Elvana]
S’mundem të shoh, s’mundem të prek unë jo
Uooh, vetëm një moment mjafton dhe mekem
Një letër nga ty lexoj,
o-o-oh mes lotësh bëhem e fortë.
(A-Ha) Shumë po du me t’pa,
nuk e di se sa sa kjo do vazhdojë.
(A-Ha) Shumë po du me t’pa
nuk e di se sa sa…
Duro shpirti im, e ke dashurinë
Gjeje pak besim mbi të gjitha ti.

[2Po2]
Yeah… Thuj Mirdita Djalit t’keq edhe një herë,
once again… I’m a hustler, I’m a hustler baby
Nuk e kam hiç t’lehtë,
po m’dridhet dora me ja nis me shkru kët letër
Sigurisht që planet mbetën stand by për naj here tjetër.
Nuk e di pse ndjenjat për ty rriten n’kto 10m²
Jam ka du me t’pa,
jam ka du me t’prek,
Jam ka du me t’pas n’dorë
Se o ka m’mungon zoni yt,
aroma dhe flokët e gjata.
Garant as ti nuk e ke t’lehte,
pa mu netët i ki t’gjata
Po menoj ja vlen me vujt,
po menoj ja vlen me prit
Po menoj që sfidat për me kon
bashkë na dy kryhen një ditë.

[Elvana]
(A-Ha) Shumë po du me t’pa,
nuk e di se sa sa kjo do vazhdojë.
(A-Ha) Shumë po du me t’pa
nuk e di se sa sa…
Duro shpirti im, e ke dashurinë
Gjeje pak besim mbi të gjitha ti.

[2Po2]
Une e di se pret prej meje me t’kërku falje sot
Problemet e mia n’jetën tonë kanë pru dhimbje e lot
A e din pse e maj kryt nalt
kur e di se ty t’kam krah t’forte
Ti e din ça pres unë prej teje
vazhdo e qëndro e fortë
Cuz’ I’ve been hustlin’,
hustlin’ mas lekve si i trent
Jam ka du me t’pa,
nuk e di se sa duhet me prit at moment
Po menoj ia vlen me vujt
Po menoj me prit
Po menoj që sfidat për me kon
bashkë na t’dy kryhen një ditë

[Elvana]
Duro shpirti im, e ke dashurinë
Gjeje pak besim mbi të gjitha ti.
Duro shpirti im,
beso nuk kam asnjë tjetër
që e do, që e du më shumë se ty…

Mëngjesi i kësaj here - Elvana Gjata Teskt

//youtu.be/fVDDEl5TUz4

Mëngjesi i kësaj here,të shtrir vetëm më gjen
Sepse ai ka ikur dhe ndoshta më nuk vjeenn
Mëngjesi i kësaj here,të shtrir vetëm më gjen
Si stë erdhi pak gjynah,të më lije vetëm
Mëndja zemër cfar të tha ti e mbylle derën

Ref :
Nuk dot them asnjë mallkim për ty
Nuk dot them asnjë urim për ty
Do mbetem un ajo,ajoo
Që zemrën ja lëndove

Si stë erdhi pak gjynah,të më lije vetëm
Mëndja zemër cfar të tha ti e mbylle derën

[HR][/HR]
Anonim - Elvana Gjata Tekst

//youtu.be/hyrdiQ69bQ8

Nuk mund un te thirrja dot,
Se zeri kishte ikur larg…
Nuk munda un te thoja sot:
“Te lutem prit dhe pak”

Nuk munda dot te thoja emrin,
Nuk munda dot te shihja ne sy…
Me duket sikur ti nuk e di,
Dikush jeton per ty…

E ndjej cdo hap,Cdo levizje qe ben ti…
prane teje jam egzistoj po ti se di…
Une do te mbetem anonim,
do te mbetem dhe me gjate
do te mbetem dashuri…
Ke do te kesh ne krah
Une do te mbetem,
Do te mbetem pergjithmone
“nje shpirt i vrar”
nuk do mundem dot jo…
Te jem njesoj si me pare…

Nuk munda te fajesoj dike
se heshtja faj nuk ka
vjen ketu dhe me takon
me thot per ty un ketu jam
nuk munda dot te thoja emrin,
nuk munda dot te shihja ne sy
me duket sikur ti nuk e di,
Dikush jeton per ty…

e ndjej cdo hap,
cdo levizje qe ben ti…
prane teje jam,
ekzistoj po ti se di.
Une do te mbetem anonim,
do te mbetem dhe me gjate
do te mbetem dashuri
kedo te kesh ne krah
Une do te mbetem, do te mbetem
pergjithmone nje shpirt i vrare…
nuk do mundem dot jo…
Te jem njesoj si me pare…

1990 - Elvana Gjata ft Kresha Tekst

//youtu.be/6LbPhznMyyU

2x
u-u baby, u-u baby
hey-hey-hey-hey
hey-hey-hey-hey

Mc Kresha:
She said she loves it
m’ka thon prom kur m’ka pa para club-it
tu prit se sum lejshin me hin mrena prej inatit
tu thon vet me veti “Bre nonën e papakit”
m’dhimke zemra kur um kqyrshe ti prej naltit
t’ishe kon e jemja ishum shku dy herë n’muj t’mjaltit
sa ma larg zhurmës, pluhnit, asfalltit
sa ma larg punës, numrav, kontaktev
ama fjalën ta fali imagjinatën

Elvana:
Du me ty me dal, po ti nuk je
s’mundem me ta fal se ti vetëm më le
baby in not fer, fer, baby is not fer, fr
malli më ka marr e nuk mundem ta fsheh
nuk kam asnjë fjalë që nuk di me ta shpreh
baby so fer, fer, baby so fer, fer

u-u baby, u-u baby
hey-hey-hey-hey
hey-hey-hey-hey

Mc Kresha:
N’menime ton natën se kom marr me veti jaknën
shumë ftoft t’kisha mujt me hi n’club t’paktën
me mujt me gjet at vajzën që përngjan me Elvana Gjatën
HUH! Ajo kalon… mes i shtangun si n’teatër
Dance to the rhythm bounce, bounce the downsystem
ti je shumë gangsta për me kon n’rhythm
I say dance to the rhythm, bounce the downsystem
ti je shumë gangsta për me kon n’rhythm

Elvana:
Du me ty me dal, po ti nuk je
s’mundem me ta fal se ti vetëm më le
baby is not fer, fr, baby is not fer, fer
malli më ka marr e nuk mundem ta fsheh
nuk kam asnjë fjalë që nuk di me ta shpreh
baby so fer, fer, baby so fer, fer

Boy… boy ato të bojn me gisht
un jom ktu për ty e s’i marr për seriozisht
jo, jo, nuk po ndodh rastsisht
ti je ktu për mu e tjerat gabimisht
t’presin e tu t’prit mbesin
përderisa ne knaqemi e presim mëngjesin
bashkë përshtatemi jemi, njëri-tjetrin e kemi
s’ka asnje limit kur jena t’dy bashkë

Elvana:
Du me ty me dal, po ti nuk je
s’mundem me ta fal se ti vetëm më le
baby is not fer, fer, baby is not fer, fer
malli më ka marr e nuk mundem ta fsheh
nuk kam asnjë fjalë që nuk di me ta shpreh
baby so fer, fer, baby so fer, fer

Si Une - Elvana Gjata Tekst

//youtu.be/CcJkQaF8i0Y

I beja qefin vetes
dhe mendoja se me doje ti,
per ty u marrosa un.
Si nje kujtim ti mbete
e venitun jam tani
bosh, do mebtet shpirti im

ref
2#
si une, si une
zemra ka met plas
dashni nuk ke me pas
edhe ti

E kujtoj un veten
si e qmendur vija tek ti
me merrej fryma, me dridhej trrupi
un e di…
si nje kujtim do mbetesh
i embel dhe i hidhur, ti
qe urreja dhe kam dashur me gjith shpirt

ref
2#
si une, si une
zemra ka met plas
dashni nuk ke me pas
edhe ti

…zemra ka met plas
dashni nuk ke me pas
edhe ti

Pak nga pak - Elvana Gjata Tekst

//youtu.be/1N_1TjXOzRg

Erdha, mendove se genjeja
u ktheva dhe pse ti nuk me prisje.
Vleja por ti mohoje sa un vleja,
ta dije ti sot ketu do ishe.

REF
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
e dehur ne mendime ty te pres
dhe ndal ngadal po tretem un
t’me me doje ti dhe pak me shume.

Ikin kalojne dite e mija
vetem njesoj si dje kam mbetur
vleja por ti mohoje sa un vleja
ta dije ti sot ketu do ishe

REF
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
e dehur ne mendime ty te pres
dhe ndal ngadal po tretem un
t’me me doje ti dhe pak me shume.