Emisjoni i televiozjonit Vision Plus LOGOS - Brain Drain

Emisjoni i televiozjonit Vision Plus LOGOS - Brain Drain

https://video.google.com/videoplay?docid=716715014568091351

Ne emisionin e kesaj jave “Logos” i cili kishte si teme largimin e mendjes (brain drain) dhe masat eventuale kunder tij ishin te ftuar mes te tjeresh dhe perfaqesues te Albstudent(Erlir Puto dhe Ilmir Abazi) te cilet percollen disa nga shqetesimet e pergjithshme te studenteve si dhe bene propozime konkrete.

Une e ndoqa emisionin por dua te them qe qeveria shqiptare aktualisht s’ka bere e s’po ben
asgje konkrete per te fituar “trurin” e ikur neper bote, te kthej studentet ne Shqiperi.
Premtime kemi degjuar shume por asgje konkrete pervec se disa “stage” (nqse mund ti quajme keshtu) qe organizon
gjate muajve te veres.

Si ka mundsi kta nuk mbushin fare :x Edhe kto qe drejtojne e flasin ne kte emision gjysmen e fjaleve i thone anglisht (gjasme)

Ka studente qe kane mbaruar universitetin ne Shqiperi me shume resultate te mira dhe jane pa pune per arsye se ju kerkojne miliona per te zene pune.

A jane ne vete kta njerez??BOOOOOOOOOOOOOOOOOO si e mendojne se do kthehemi ne Shqiperi???

Kto shih si flasin pa kulture mes njeri tjetrin e pa pike pergjegjesie.Turp e faqja e zeze. :x