Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Më shumë se gjysma e grave në Britani paguajnë vetë gjysmën e faturës në takimin e parë, edhe pse burrat insistojnë se ata duhet paguar, mësohet në një studim të publikuar nga mediat britanike.

Një sondazh me 1.924 të rritur tregon se 58 për qind e grave presin ta ndajnë faturën në takimin e parë, dyfish më shumë se burrat (29 për qind). 14 për qind e grave mendojnë se kjo varet prej takimit. Vetëm një e katërta e grave mendojnë se burrat duhet të paguajnë në takimin e parë, derisa tre për qind thonë se ato vetë duhet ta paguajnë tërë faturën.

Në anën tjetër burrat e anketuar besojnë se burrëria e tyre ende s’ka marrë fund, ku 55 për qind presin që ta paguajnë faturën e plotë në takimin e parë, ndërsa burrat shpenzojnë mesatarisht 65 funte në një takim në krahasim me gratë cilat paguajnë vetëm 50 funte. Nëntë në dhjetë burra (94 për qind) thonë se ata do të organizojnë takimin e parë, krahasuar me vetëm 65 për qind e grave

po ne Shqiperi cf ndodh ? :roll:

ne fakt esht pak si e sikleteshme ta paguaj faturen vetem mashkulli un jam gjys per gjys :slight_smile:

kuse un do ndihesha shum e ofenduar sikur ai te paguante gjysmat e te thosh "pagoje ti pj tj " :ko:

Besoj se ne takimin e pare mashkulli, ne te dytin gjysem per gjysem dhe ne te tretin femra :slight_smile: keshtu te pakten dolen gjithsej 3 her per punen e nje pagese :slight_smile: :slight_smile:

Un mendoj se ne cdo takim duhet te paguaj mashkulli :cool:nuk ka lezet te paguaj femra kur ka afer nje kavaljer :wink:

Gruaja: Kadri qu qaj drut !

Kadrija: As njet se kom !

Gruaja: Po pse more ti je burri i shpis!

Kadrija: A ki lyp mi pas drejtat e barabarta ?:stuck_out_tongue:

hahahhahhahha kadri mbylle gojen

ahahhahahahah … ore nuk esht puna ashtu un dakort jam te paguaj mashkulli po prap sesi duket ne ate te parin :slight_smile:

hahaha…sa te posheeeerrrr…kur behet fjal per te paguar JENI DAKORT TE JEMI TE BARABART …kurse kur behet fjal per pun , SUA U KA QEFI eee :ko:…

nuk ka lezet te paguaj femra; labja mendon edhe ti keshtu besoj

:thumbs_up::thumbs_up::thumbs_up:

po erina , e kam then qe ne fillim , esht shum gje koti te paguaj femra
vertet duhet te jemi te barabart , por jo ne kto budallalliqe …

esht njesoj si te themi ne PUNET E SHTEPIS DO I BEJME GJYSEM PER GJYSEM :EH:…mashkulli ka rolin e ti , dhe femra te sajen :!:

Plotesisht dakort…te paguaj mashkulli,por me leket e femres, qe te duket se eshte kavalier :wink:

hehe :cekan:…po ke te drejt…me leket e femres , e cila i perfitoi kto lek , duke shitur nje nga bizhut koti dhe pa shije qe ja kish bler ky tipi ne fjal :tongue:

Bizhu-ne e ketij tipit ne tavoline apo te ati tjetrit…:wink:

I lejohet femres nese ajo eshkreta :frowning: del me nje parazit qe nuk ka ase faculet per hunden e vet

Por mbi kete çeshte eshte dhe nje problem tjeter!!!

Ai qe ben ftesen!!! mendoj se ka per detyre te paguaj :smiley: smund ta ftosh tjetrin/tjetren dhe ta lesh te paguaj :smiley: apo jo! Pastaj nese te ka ftuar nje femer :oops:, mashkulli duhet te bej nje here tentativ pagese :smiley: pastaj po insistoj partnerja, i beft mire :smiley:

:slight_smile:

hhahahha ky kadria paska emer gruje :Pppppp
hahahha, po e lexoja edhe spo kuptoja kush ishte kadrija hahahahahah …
aman … burrit i thoni kadrija ?

po ka emrer femre kadrije nese lind ne nate e madhe ne ramazan muslimant i ven kush te doj ket emer , po tani te pakt jan keta emra po me heret kishte …