Europa “cmendet” per brazilianin Dentinho

Europa “cmendet” per brazilianin Dentinho

[attachment=0:3va2jnr5]detinho.jpg[/attachment:3va2jnr5]

[b]Shkathtesi, teknike e larte dhe kapacitet i larte per te realizuar, jane disa nga cilesite e te riut brazilian, nepermjet te cilave eshte bere i njohur ne mbare Europen.

Bruno Ferreira Bonfim, ose i ashtuquajturi Dentinho, eshte talenti i radhes qe ka “pjelle” shkolla braziliane e futbollit dhe per te cilin jane hedhur ne sulm shume superklube europiane.

Ne radhe te pare per te blere sherbimet e 19 vjecarit jane kuqezinjte e Milanit, te cilet jane vene ne kontakt me drejtuesit e skuadres se Corinthians, ku i riu aktivizohet. Shkathtesi, teknike e larte dhe kapacitet i larte per te realizuar, jane disa nga cilesite e te riut brazilian, nepermjet te cilave eshte bere i njohur ne mbare Europen.

Pervec Milanit, lojtarin ne fjale e ndjekin me kujdes edhe Real Madrid e Arsenal.

Top-Channel[/b]