Evolucioni i mashkullit dhe femres!

Ketu kemi perparesite qe kane bere meshkujt:

Dhe ketu ato te femres:

Te forta fare qekan po ajo e femres me pelqeka ma shume:D:D

Arsyet, pse është me mire te jesh femer:

 1. S`e kemi problem nese na bien dy qime floke nga koka!
 2. Nese nje anije fundoset, vendin e shpetimit e kemi te garantuar!
 3. Djemte akoma mendojne qe duhet te paguajne drekat e darkat, nderkohe ne mund ti kursejme paret tona per nje te dashur te ri!
 4. Me mire te jesh vajza e babit sesa pshurani i mamit!
 5. Kur na kerkojne te martohemi, i marrim unazen qe me vone mund ta shesim!
 6. Meshkujt e kane jeten me te shkurte, keshtu qe ne fusim ne gjep sigurimin jetesor!
  7.Neper dyqane e revista, dhuratat e femrave jane gjithmone me te shtrenjtat!
 7. Nese duam te bejme autostop, njerezit do te ndalen!
 8. Nuk na shqeteson fakti qe komshija ka makine me te mire se ne!
 9. Te gjithe e dine se kush eshte nena e femijes, por babai…?
 10. Po te duam mund te fitojme pare nga sexi!
  12.Asnjehere nuk humbasim rrugen me makine, sepse nuk e kemi problem te pyesim per udhezime!
 11. Nuk kemi nevoje te dime te gjithe emrat e futbollistave edhe rezultatet qe nga viti 1980!
 12. Nuk kemi nevoje te rruhemi ne mengjez!
 13. Asnjehere s’kemi nevoje te tregojme moshen, sepse nje pyetje e tille nuk u drejtohet femrave!
 14. Ne fund te fundit ne e vendosim se sa njerez kane per te lindur!
 15. Nuk e kemi kompleksin qe , “Kush do pije me shume”, “Kush ka goditur me shume”, “Kush ka makine me te mire”, etj etj.

Arsyet, pse është me mire te jesh femer:

1 Nuk kemi nevoje te mbajme kravate!
2 Kryqezimi i kembeve nuk na shkakton asnje shqetsim!
3 Nese marrim persiper te merremi me pune burrash konsiderohemi pionere !
4 Nese nje burre vendos te beje pune femrash menjehere konsiderohet nje homoseksual !
5 Zgjuarsia jone eshte e krahasueshme me zgjuarsine e cdo mashkulli, ndryshimi eshte qe pamja jone eshte me e bukur!
6 Nese vrasim dike dhe arrijme te provojme se kjo ka ndodhur gjate sindromes paramenstrale, kjo gje konsiderohet si mase lehtesuese !
7 Eshte vertetuar qe truri yne ka te njejtin kapacitet me ate te meshkujve megjithese i yni ka 6 miliarde neurone me pak kjo do te thote se neuronet tona jane me te efektshme!
8 Jemi ne gjendje te merremi me shume pune njekohesisht !
9 E dime gjithmone se ku i kemi corapet !
10 Nese martohemi me trashegimtarin e fronit mbreteror behemi mbretersha, ndersa nje burre nese martohet me trashegimtaren e fronit mbretror behet burri i mbretereshes!
11 Kur nje grua tradhetohet nga i shoqi ajo konsiderohet viktime, kur burri tradhetohet nga e shoqja konsiderohet brinar!
12 Jemi ne qe vendosim se sa femije duhet te kemi, fjala e pare qe thote nje femije eshte nene, jemi gjithmone te sigurta per faktin qe femija eshte i yni!
13 Jemi gjithmone monagame edhe atehere kur eshte e nevojshme te provojme disa burra per te gjetur njerin qe ia vlen!
14 Jemi gjithmone te pranishme ne lindjen e femijeve tane!
15 Ushqejme me gji!
16 Jemi yjet e damses sone!
17 Mesatarisht jetojme me gjate se burrat tane!
18 Jemi me rezistetnte ndaj dhimbjeve dhe infeksioneve!
19 Kemi me pak probleme kardiake!
20 Ne raste urgjenca na sjellin barrelat me shpejt!
21 Grate beqare hane me mire se burrat beqare!
22 Kemi diten tone nderkombatare!
23 Jemi me te vertete te mrekullueshme!!!

lolushka qenke vertet nje anti mashkull :slight_smile: por te falenderoj per te gjitha, ishin interesante.

Shume te bukura…:lol: :lol:
Mendoj qe gjithe meshkujt duhet t’i shohin…:smiley:

hahahha jo jo s`jam anti mashkull…por ishte pak shaka …pa ju nuk do te kishte kuptim jeta

lolushka vertet meshkujt mund te kene veti qe femrat nuk i duan, por te pyesim nje here meshkujt per femrat te njejtat gjera thon! Te fiksuara pas çantave, kepuceve, etj ejt…hihihi


Ja dhe nje tjeter mese e vertet per femrat!

me foton e lopes dhe femres me pelqene me shume se ne funde lopa kthehet ne femer dhe keshtu femra paska preardhjen nga lopa :smiley: shaka:D

ja dhe disa evolucione te tjera

Hahahahaha sa te forta kto, por ajo e mashkullit me pelqeu me shume. :D: