Facebook mund te bleje shfletuesin Opera

Pas hyrjes ne burse gjate keti muaji, Facebook nuk humbi aspak kohe per ta vazhduar mbreterimin e vet. Karma ishte blerja e fundit e bere nga Facebook dhe leshoi nje aplikacion te vetin te quajtur Facebook Camera.

Sipas nje thashethemi nga Pocket Lint Facebook po shikon te bleje shfletuesin Opera, per te hyre keshtu ne konkurencen e madhe mes Google, Mozilla dhe rivalet e tjere qe jane ne internet. Sipas burimeve ne Opera, keta te fundit kane folur me Pocket Lint dhe po shikojne per bleres te mundshem. Facebook po zgjerohet dit e me shum duke blere biznese te vogla dhe te medha sikur kjo e Operas qe duket te jete e vertete.

Pavarsisht se mund ta blej, degjova se ne Internet po flitej me sakt se po blinte punetoret e Opera dhe jo shoqerin :smiley:

Me punetoret e Opera do te filloj punen per nje shfletues te tijin. Me doemos, duke pare suksesin e Chrome :smiley:

Facebook Unstoppable?

sbesoj qe do mund ti dalin Chrome-s as1 :smiley: