Facebook, publikohen fotot private të Zuckerberg

zuckerberg-e-fejuara.jpg

Problemet e sigurisë në Facebook kanë prekur edhe vetë Mark Zuckerberg, themeluesin e këtij rrjeti shoqëror.

Një nga 750 milionë përdoruesit përfitoi nga një mangësi në sistemin e sigurisë së Facebook për të hyrë në profilin e Mark Zuckerberg dhe të bënte publike fotot e tij private.

Fatmirësisht për multimiliarderin e ri nuk ka asgjë skandaloze në këto foto. Bëhet fjalë për disa imazhe ku Zuckerberg është duke gatuar dhe disa të tjera së bashku me të fejuarën (Priscilla Chan) dhe qenin e tij. Gjithashtu ka foto të tij me presidentin e SHBA-së, Barack Obama.

Facebook ka bërë të ditur se ishte një problem i përkohshëm dhe tashmë gjithçka është rregulluar, por kjo gjë do të shtojë edhe më shumë dyshimet mbi mungesën e privatësisë dhe sigurisë që ndjejnë shumë përdorues të këtij rrjeti social.

article-2070749-0F14242800000578-147_634x475.jpg

article-2070749-0F14242C00000578-307_306x423.jpg

article-2070749-0F14243C00000578-332_306x423.jpg

article-2070749-0F14243000000578-943_634x422.jpg

article-2070749-0F14243800000578-829_306x423.jpg

article-2070749-0F14242100000578-755_634x475.jpg

article-2070749-0F1423FC00000578-60_634x473.jpg

article-2070749-0F1423F300000578-206_634x417.jpg

Mir qe nuk i paska nxjer ndonje te palar :stuck_out_tongue:

po pse budalla esht ai :wink:

pas ksaj ngjarjeje urojm qe tani te rritet siguria e privatesis ne fb

plus njo :slight_smile: (+1)

reklam puro!

(ka nevoj vall? apo frika nga G+?)