Femijet kapricoze

sipas jush kur femija esht kapricoz dhe i ben gjerat duke te par ne drit te syrit kur e din shum mir se ajo gje nuk duhet ber por e ben me par se deri ku mund te arrj durimi i prindit (ne kete rast i imi qe e kam manget:mad:)prindi si duhet te sillet???:?:?:?:?

sdi cte them noemi…per mendimin tim durimi ka nje kufi…por keta femije duhen edukuar mire …e kur ti flasi njeri tjetri mos ta perkedheli, sidomos gjysherit…

Prindi duhet te mbaje fjalen qe tha ne fillim dhe mos te ndryshoje ne asnje pretekst…
Po nderruam mendim, eshte gje koti pastaj, se femia e di qe do “fitoje” …
Dhe mos degjimi ne familje ka te beje shume , dhe ne asnje menyre te lini gyshet
te nderhyne ne edukimin e femijeve . :smiley:

po cte besh o mima…te zihesh me gjysherit…kur ti i flet per dicka , ata i thone ‘hajde te nena’’ e ty cte ngelet??? prinderit mund te jene te vendosur por nje dicka i thote prindi e nje dicka gjysherit…duhet durim durim durim

folu me fjale de embla po mos i perkedhel shum !!!1:):)ki durim me femije dhe mos i keqrajdo ok?kiss:cool:

kapricot e tyre duhen plotesuar deri ne njefare mase…
mos harroni qe eshte mosha e vetme ku atyre mund t’u plotesohen pothuajse te gjitha deshirat… sigurisht qe nuk duhet kaluar kufiri, sepse pastaj fillojne kerkojne shume, po ne pergjithesi duhen trajtuar me shume dashuri dhe asnjehere nuk duhen qelluar…

Vajza ime eshte 3 e gjysem dhe nuk esht prekur asnje her me dore se po i vure dor me keq esht, po kam nje qe esht me keq se gjysherit ne shtepi BASHKSHORTI avokati mbrojtes.dhe kur te dy prinderit nuk jan ne nje mendie per menyren e trajtimit dhe te edukimit te femis femija terbohet.nje i bertet e tjetri e mbron eeeee…

ke te drejte noemi…te dy prinderit duhet te jene dakord, e jo nje ta mbroje e tjetri ti flas, eshte me keq ashtu…

ke shum te drejte x man:D

Mundohu ti flasesh Gjysherve qe mos ta marrin per kaq…se po fillove
keshtu qe Prindi qorton dhe gjyshet perkedhelin nuk ja del me …Tani e ke te vogel akoma por kur te rritet ateher do te filloje te “luaj” pak me ju, prindet :smiley: (Them nga eksperienca :smiley: )