Femrat me gjinj të mëdhenj janë më të mençura

Një studimi realizuar së fundmi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka treguar se femrat me gjinj më të mëdhenj janë më të mençura se ato që i kanë më të vegjël.
Në hulumtimin e realizuar në Chicago janë përfshirë 1.200 femra, ndërsa qëllimi i studimi ishte për të treguar nëse femrat ‘e bekuara’ janë edhe të mençura. Kështu, rezultatet kanë treguar se ato ishin më të mençura se femrat me gjoks më të vogël.

Pjesëmarrëset në studim ishin ndarë në pesë grupe, varësisht nga madhësia e numrit të sutieneve, ndërsa të dhënat treguan se mençuria ishte në proporcion të drejtë me madhësinë e numrit të jelekëve.

Ekspertët e shpjegojnë këtë me faktin se femrat me gjinj të mëdhenj kanë më shumë hormone femërore të cilët ndihmojnë në zhvillimin më të mirë të trurit që është arsyeja kryesore që ato janë më të mençura.

Marshalla… :slight_smile: :smiley:

edhe kjo mund të ndodh, ndoshta hormonet e luajn rolin e menquris ,por sipas kësaj del se gjinia mashkullore nuk ju punon truri fare.

Per djemte eshte ana tjeter :smiley:

shum informacjon i mir per femrat:mrgreen:

po te ishin te mencura nuk do ishin aq te shendoshta<se ne pergjithsi vetem te shendoshat kane gjoks te madh artificial>. atehere nuk ekziston dhe aq shume ky konkluzion.

Nuk e di sesa i vertete eshte ky perfundim, por kisha nje pyetje, sa nga ato i kishin te tyret? :D:D:D

Po besoj se ketu behet fjale per ato qe i kan te verat pa silikona, gjithesesi interesante tema!

Ateher Pamela Anderson qenka me e menqura prej femrave :D:D:D:p

Cmund te themi per Ciljeta Xhilaga :stuck_out_tongue:

amon ca mendje kan keto te dyja te permendura mesiper lereler cop cop

Sipas informacioneve qe ja ne ket teme, ashtu po dalin keto dyja :cool:

Kapital kapital :D:D:D

Tani e tutje do themi, te HENGRSHA TRURIN :smiley:

hahahahah :lol: haah sa e lart kjo reno keshtu do thene :D:ehi:

hahahahahah bravo Renix ide e mire hahahaha

normal kur te kesh kesi truri i ke dyert e hapura ku do qe shkojsh, dhe te respektojn te gjithe hahah :jajaja::jajaja::jajaja:

Gje interesante kjo,por si besoj shume ketij studimi,gjithsesi ato femra qe kane gjoks te madh…:mrgreen::tongue:

hahaaah :lol: paske interesa te tjera ti :mrgreen:

Kjo nuk eshte e vertete.
Gjithsesi, as une nuk i besoj ketij studimi, pasi njoh shume femra te tilla qe jane…