Femrat zbulojnë sekretet brenda dy ditësh

A keni menduar ndonjëherë se sa gjatë femra mund ta mbajë një sekret? Studimet e fundit kanë zbuluar se ato shpërndajnë fjalët brenda më pak se dy ditësh.
Hulumtimi, ku janë përfshirë 3 mijë femra të moshës nga 18 deri në atë 65 vjeçare, po ashtu ka nxjerrë se katër në dhjetë femra nuk arrijnë të mbajnë sekretet, pavarësisht se sa personal ose konfidencial ka qenë lajmi.

Më shumë se gjysma e tyre kanë thënë se alkooli e ka humbur kontrollin e gojës së tyre. Të dashurit, burrat, shoqet më të mira dhe nënat, ishin më të prirë të jeni pranues të parë të informatës, sipas sondazhit britanik.

Sipas hulumtuesve, femrat zakonisht i përcjellin fjalët te dikush tjetër brenda 47 orë e 15 minutash. Studimi po ashtu ka gjetur se femrat mesatarisht dëgjojnë tre thashetheme çdo javë dhe e përcjellin atë së paku te një person tjetër. Megjithatë një e treta e vajzave ndjehen fajtore pasi e kanë zbuluar lajmin e besueshëm.

Varet se kujt ia thua sekretin.
Jo te gjitha femrat e kane kete prirje. :smiley:

vella spo di as un qa me tehn po ka shumica jan kesi lloji qe nuk e mbajn fjalen

varet te sekreti

;)…

ngaqe merren shum me llafe prandaj

Pse nuk thua, qe femres u dashka dhene pak kofidence per 48 oret e para per ti mesuar te gjitha :smiley: hihihi

eh mir o mir :rolleyes:

nuk ka detektive me te afte…se sa nje femer xheloze :stuck_out_tongue:

as FBI nuk i kryen hetimet me mire! :stuck_out_tongue:

ehe po pra !!
ca u be me ate porosin qe te dhash … se dhe ai hetim esht ahahahahahahaha !!!