Finalja e Champions, masa ne Rome

Ne pritje te finales se madhe te Champions League me 27 maj ne Rome, autoritetet italiane kane nisur te marrin masa te forta sigurie per te evituar cdo te papritur.
Rreth nje mije vete dhe mjete te shumta do te angazhohen per te ruajtur rendin e qetesine ne evenimentin me te rendesishem te futbollit kete fund sezoni.

Fillimisht autoritetet po trajnojne forcat qe do te ruajne gjendje pa lejuar trazirat.

Te gjitha zonat e tifozeve do te monitorohen.

Frika me e madhe eshte per ambientin ku do te qendrojne angelezet, pasi ultrasit e tyre njihen si shkak i dhunes neper stadiume.

po do ta ndiekim po une jame me barcelonen dhe fitone dhe po patem mundesi do ta ndikom live?:ciao: