Firefox hidhet ne versionin 5

Nuk e di nese eshte strategji e Mozilles te kalonte ne versionin 5 te Firefox apo duhej vertet! Ndryshimet ne aparence jane pothuajse te vogla!Nese nuk e keni ber akoma, versioni Firefox 5 eshte i gatshem per shkarkim.

Shkarko Firefox 5

Bravo ka talent cuni :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Mos harroni te azhornoni Mozillen :slight_smile:

Jo une akoma nuk kam kaluar tek versioni 5,shumica Add-ons perseri nuk jane kompatibel ne veresionin 5,se marre vesh fare kete mozillen.

E vërtetë që nuk është shumë kompatibël.Pasi e instalove nuk mu duk i përshtatshëm dhe e çinstalova e po punoj me 4.

Edhe un i kam bere update versionit 4 qe kisha mu ne diten kur doli zyrtarisht ne web. T`them te drejten nuk u ndava edhe aq i kenaqur sepse shumica e add-ons nuk me funksionuan, edhe ashtu nuk kishte ndo1 ndryshim aq te madh saqe ta bente Mozillen te debutoje versionin e 5-t kaq heret ! Me i shpejte se versioni paraprak eshte, por e keqja e add-ons :frowning:

Un rastesisht e bera UPDATE! Dhe kur me pash, kishte kaluar ne versionin 5 :S

Dhe CPU e shfrytezoka mjaft mase,nuk e marr vesh por mozilla spo me pelqen fare me keto 2 versionet e fundit 4 dhe 5.

me sa kam pas lexuar parase te dali versioni 4, (dmth ishte ne beta zhvillime) thoshte qe do te punoje me CPU dhe eshte e ver8 qe CPU-n e shfrytezon shum ky ! Edhe un psh kur shkarkoj ndo1 film me IDM (Internet Download Manager) 1GB ose 3GB madhesi, kur mbaron shkarkimi, filmi eshte duke u transferuar ne desktop, dhe gjate ketij procesi Firefox me bllokon tejmase ! Edhe CPU thuajse ne maximum shkon ! (e kam fjalen nese e hap Firefox, se perndryshe 25% maxumi shkon)

Dhe mua te njejten gje me jep Ice,ma ngarkon shume,pothuajse 50-60 % te CPU ne raste te rralla por jo dhe shume,dhe pse kam shkarkuar nje firefox optimizer perseri ma ngarkon CPU.