FK SKENDERBEU matematikisht Kampion

Skënderbeu është Kampioni i Shqipërisë për të dytën herë në historinë e këtij klubi me një diferencë prej 78 vitesh nga titulli i parë, të cilin e ka fituar në edicionin e katërt të kampionatit shqiptar në vitin 1933.
Kjo fitore mban për momentin në 4 pikë diferencën e vendit të dytë që është Flamurtari
Kur mbetet e nje ndeshje

K.F Skenderbeu Korce
SKENDERBEU ZYRTARISHT KAMPION I SHQIPERISE… KETA EMRA DO SHKRUEN NE HISTORI. FALENDEROJME TE GJITHE ATA QE NA KANE QENDRUAR PRANE DHE KANE QENE KRAUHU JONE SI NE MOMENTE TE VESHTIRA PO ASHTU DHE TE MIRA. DHE NJE DICKA TJETER…KETE FITORE JA DEDIKOJME SKUADRES HEROIKE “PARTIZANI” DHE TIFOZEVE TE TYRE GUERILSAT SHPRESOJME ME GJITH ZEMER QE KJO SKUADER E MADHE TE RIKTHEHET NE VENDIN QE I TAKON…
ky eshte komenti i tifozave te skenderbeut qe jam e une nje prei tyre e i partizanit

E meritonte,ishte ekipi me i mir per mendsimin tim,dhe flamurtari,te ishte per mua noten 10 te dyve,kan bere nje kampionat te shkelqyer.

faleminderit per foton Kliton e harova

Bravo e kan merituar .

skenderbeu ta gezoj kampionatin por ky kampionat ka qen kampionati me i piste ne shqiperi. dhe sa per dini flamurtari e ka merituar kampionatin jo skenderbeu. gjith federata dhe nje pjese e mire e skuadrave te kampionatit shqipetare u vune kunder skuadres se flamurtarit. un nuk jam nga vlora as nga korca. thjeshte po kementoj ate qe kam ven re ne kete kampionat. gjithsesi skusese te tjera skenderbeut. edhe flamurtarit

ke sh te drejt paolo :cry:

po pse qan lalke:nugush: he se fitovi skuadra ime. mos u merzit njesoi eshte:wink:

spo qaj , jam mir :cry: , jam shum mir :cry:

fituat betejen por jo luften :cool:…! :stuck_out_tongue:

une jam :shok::pir::perqafim::rene:

Te dye ekipe te mira ishin nje soj,fitoi me i zoti:)