Flamurtari fiton takimin me Madheruellin

Flamurtari ka fituar ndeshjen e pare te Kupes Europa Lige ndaj skocezeve te Madheruellit me rezultatin 1-0. Ka qene nje ndeshje e ekuilibruar ne pjesen e pare, e cila ka perfunduar me rezultatin e bardhe 0-0.
Me fillimin e se dytes, ne minuten e ‘58 gjyqtari akordon nje 11-metrsh ne favor te skuadres skoceze, e cila pasi shenon arbitri kerkon perseritjen per nje parregullsi.

Saton kete here nuk arrin te shenoje dhe rezultati mbetet i barabarte. Vetem 10 minuta pas kesaj penalltie, pikerisht ne te ’66, Starati i lene i lire ne zonen kundershtare shenon golin e pare dhe te vetem te takimit.

Kjo fitore i jep akoma me shume siguri Flamurtarit i cili nese do te arrije te mund Madheruellin pas nje jave ne Skoci, atehere do te kaloje menjehere ne raundin e trete te kesaj veprimtarie.

bravo flamurtari e nisi mir rikthimin pas 18 vjetesh ne kupat e europes