Fraza Dashurie...

12247844751816776100wsnaccad_feather-pen_svg_med.png

C’do dite pa ty, eshte si nje dite pa diell. c’do mbremje pa ty, eshte si nje nate pa yje.
C’do ore pa ty, eshte si nje jete pa ndjenja. c’do minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha ne jete.
c’do sekund pa ty, eshte si mos te me rreh zemra

Shum te bukura keto fraza .Shkruaj dhe disa te tjera :slight_smile:

zemeeeeeeeeer shuuuuuuuum bukur bravo :slight_smile: :slight_smile:

Un prisja se mos ke shkru dhe ti !

Un kam shkruajtur Bamp po nuk i ke lexuar ti

Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji, te pres aty ku urrejtja behet dashuri,
ku lotet kthehen ne rreze dielli. Te pres aty ku le krenarine per gjithmone, te pres aty ku zemra ime s do te vuaj me!

Flm shum por un pres edhe nga ti ?:perqafim:

:wink: pa problem zemer :slight_smile:

Jo si kam lexu! po shkruaj edhe ketu pse jo!

Po dhe ketu do te shkruaj :slight_smile:

Nese degjon se kam vdekur malli per ty me ka tretur,nese do ta dish se si jam varrosur me vello te zez e brengosur,nese do ta dish se vdiqa un dashuria per ty me hodhi ne lum,nese do ta dish vendin ku e kam ne detin e hapur e varrosur jam …

Shpirti im nuk rri rehat kur ty zemra ime te ka larg,syri lot me pikon se ZEMRES time shume i mungon,cdo dit me zbardhe duke menduar per ty,dhe pres zemra ime qe nje dite te jemi bashke Une dhe Ti …

Zemra e një
adoleshenteje
nuk arrin ta kuptoje dhe të pamundurën
një ditë mund të dashurojnë
kjo më ndodhi dhe mua një dite
më mbuluan të gjithë kaltërsitë
dhe si një dritë shkëlqente veç ai
askush nuk mund ta prekë
është veç djelli im
dielli buzëqeshte ishte i lumtur me mua
por shpejt ai nga mua u largua
e kuptova ishte e pamundur kjo dashuri
megjithse unë e doja me pastërti
dielli kërkon hënën e tij
hëna nga ai pret dashuri
dashuri e pamundur ish për mua
megjithse është i vetmi diell që dua
do të doja të isha hënë për një çast
e të rrëmbeja djellin tim
do t’ja ktheja hënës prap se ajo nga ai pret dashuri…

Mbi 2 sy te trishtuat, te perlotur, mbi 2
buze te ngrira ku buzqeshja ish ngrosur, mbi zemer te vuajtur, te
lenduar, mbi shpirt te vrare, te denuar, mbi trup te lodhur, te
munduar, fjala: “TE DUA” eshte shkruar…

Trokita ne zemren tende por smu pergjegj njeri,ate e kishte pushtuar nje tjeter dashuri,hape i thash une jam mikja e vjeter,nje ze me tha’‘ishe por tani kam nje tjeter’…

dashuria eshte e duruar dhe e mire nuk esht asnjeher xheloze ajo nuk eshte kurre e vrazhde ose egoiste nuk esht mburravece apo mendjemadhe,dashuria nuk esht e ashper apo e merzitshme,ajo nuk kenaqet me mekatet e te tjerve por ndricon mbi te verteten… eshte gjithmone gati te fale, te besoje, te shpresoje dhe te perballoje cdo gje… pavarsisht se nga vjen !!!

:(:-?

Eshte e pamundur te mos perendon dielli, kur egziston nata!
Eshte e pamundur te jetojne njerezite gjithmon kur egziston vdekja!
Eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti !!

Mundohem te zgjohem
pors’mundem kurrsesi
diqka me ndal!
sikure deshiron te me thote diqka?
nje ze i njohur me afrohet me pran,
peshperit fjalen ne nje gjuhe te pakuptimte
zgjate doren e fuqishme
njekohsisht dhe te dashure,
zhduket per nje qast
ne nje qetesi te larget.
nuk e di cfare me ishte
nje ankthe i nje ditet te pafat
apo ankthe e nje vajze te zhgenjyer?

e papar :frowning:

Shume te bukura Erina.

Qortoj historine Dashurise!

U ktheve pa pritur pa te ftuar
Erdhe tani qe nga zemra te largova!
S’u ktheve ateher kur isha nevoj per ty
Marrzisht kur te dashurova.
Ti erdhe tani qe Dashurin per Ty groposa ne dhe.
Edhe pot e dua ta gjej,Edhe kalbur nuk mund ta gjej me.
Atje thell ne gjirin e detit.Pa meshir e fundosa
E prita aqe gjat kthimin tende.Sa qe rend jeten e plagosa.
tani neper parqe te heshtura.Qortoj misterin e dshurise
Me koh vetem me koh te caktuar
Rrethoj zemrat e njerzis.

shum shum shum te bukuraaa…me pelcejnn shummm…Bravo