Fundi i botës më 2012?

New York, 26 shtator (FoNet) - 21 dhjetori i vitit 2012 do te jete dita e fundit e botes, keshtu te pakten parasheh nje “web-bot”, nje teknologji e interneti, e cila merret me parashikime ne bursa. Perkrahesit e teorive te konspiracionit pohojne se me kete teknologji ne menyre shume precize jane parapare sulmet terroriste te 11 shtatorit te vitit 2001 ne New York dhe cunami i vitit 2004 ne Imdonezi, dhe tash paralajmerojme se me daten 21.12.2012 Planetin tone do ta shkaterrojne nje lloj kataklizmi. “Web-bot” eshte lansuar ne vitet e 20 per parashikime ne bursa, ndersa ne vitin 2001 shfrytezuesit e kesaj teknologjie kane konstatuar se ajo eshte parashikues preciz jo vetem per çeshtjet e tregut financiar, por se mund po aq saktesisht te parasheh edhe ngjarjet me te rendesishme te planetit tone. George Ur, njeri prej iniciatoreve te projektit qe parasheh te ardhmen e planetit me
“web-bot”, thote se sistemi i tij ka parapare se 60 deri ne 90 dite pas qershorit te vitit 2001 do te ndodh diqka qe do te ndryshoje boten. Ai tash pretendon se kjo teknologji mund te parashohe katastrofat natyrore dhe shton
se “web-bot” ka parapare termetin qe ka shkaktuar cunamin e 2004-s si dhe uraganin " Katrina " . Parashikimi i fundit i tij eshte se me 21 dhjetor te vitit 2012 do te ndodhe fundi i botes, i cili mund te shkaktohet nga ndryshimi i polariteteve te fushave magnetike te Tokes.

Ne lidhje me kete eshte bere edhe nje film i cili do te dale ne treg ne -2010-
dhe do te quhet: 2012

Nje trailer i filmit:

//youtu.be/Hz86TsGx3fc&feature=channel

Dhe ne fund nje pergjigje se i besoni kesaj ?

Pffffffff , sa here kane then qe do jete fundi i botes …duhet te ishte ne 2000 dhe bota
eshte akoma intakt …i bie qe pas 2 vjet e gjys nuk do jemi me ne ket bote …
Une nuk i besoj .

Ashtu eshte Mima edhe une nuk i besoj fare ketyre gjerave, sepse per kete gje vetem Zoti e di e jo njeriu apo nje lloj kompjuteri i bere nga njeriu.

Sa per ket kan then edhe shume vite me pare por nuk ia kan qelluar asnjeher per mendimin tim jan veq thashetheme!

Jo të gjithë besojnë se do të ketë një shkatërrim total. Në fakt shumica pohojnë se njerëzimi do të kalojë në një nivel më të lartë etj etj. Mbetet vetëm konstantimi. :wink:

Une nuk i besoj kesaj teorie. Ne qofte se do ishte e vertete qe ky “web-bot” ka parashikuar katasrofa natyrore dhe sulmin terrorist, atehere do e kishte fituar nje lloj besueshmerie. Nuk mbaj mend ta kem degjuar ndonjehere kete.

Per mendimin tim keto jane disa mashtrime per interesat e disa njerzeve,qe vetem ato e din se cfare fitojn me hapjen e ketij paniku ne popullsi…

:moon:

Nuk besoj per vete :S:S

edhe une nuk besoj deri ne nje shkaterrim total por ka ardhur dita qe duhet then gjithcka mund te ndoth.

Po ndodhin gjera te quditshme ne bote dhe po te ben te mendosh me thelle

jan shpifje :smiley: qe disa njerez t mendojne vertete :smiley:

Kush mendon se do vij fundi botes, a mund ti kaloj leket ne llogarin time bankare!!!

nuk e di ju popull inderuar se si gjeni koh te mirreni me kso kotesira
se edhe nese ndodh katastrofa ateher qfar ne mund te bejme per te
kshtu qe me mir mos u mirrni me te

nuk e di nuk besoj ne kto gjera

Nuk e di nese eshte e vertete nuk besoj shume ne keto parashikime po edhe po ndodhi rrugen te hapur e ka :smiley:

peralla…

ne cdo shtet sidomos ne amerike <nasa>paguajn nje shume ta madhe parash, njerez qe merren me ndryshimin e atmosferes dhe rreziqet e planetit. behen shume studjime per largimin e tyre dhe mbrojtjen e planetit toke. para shikuan qe per 100 vjet dote rritet tempratura e tokes, dhe nuk jane te zotet te parashikojne nje katastrofe kaq te madhe qe shkakton mbarimin e jetes ne toke?
perralla se gjithmone me gjera te tilla. shfrutezojne dobesine e njeriut dhe sperndajne panik.

Para disa diteve degjova se ishte pergenjeshtruar nje gje e tille.Ishte analizuar dhe rezultonte se nuk ishte e vertete.

PER ATA QE DESHIROJNE LE TE SHKARKOJNE FILMIN

Rapidshare Download
https://rapidshare.com/files/306946366/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part1.rar
https://rapidshare.com/files/306945894/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part2.rar
https://rapidshare.com/files/306945905/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part3.rar
https://rapidshare.com/files/306945987/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part4.rar
https://rapidshare.com/files/306943940/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part5.rar

Hotfile Download
https://hotfile.com/dl/17547991/beb8534/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part1.rar.html
https://hotfile.com/dl/17547942/f22ed39/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part2.rar.html
https://hotfile.com/dl/17548004/0051080/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part3.rar.html
https://hotfile.com/dl/17547961/07b3b74/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part4.rar.html
https://hotfile.com/dl/17547198/8374a3b/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part5.rar.html

Storage Download
https://www.storage.to/get/uQl27e7K/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part1.rar
https://www.storage.to/get/XISXKh9B/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part2.rar
https://www.storage.to/get/i2h2WJpY/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part3.rar
https://www.storage.to/get/EXKL9jLl/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part4.rar
https://www.storage.to/get/y0heV1kg/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part5.rar 

Netload Download
https://netload.in/datei0Gke85ZRu5/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part1.rar.htm
https://netload.in/dateir99fdXkkpE/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part2.rar.htm
https://netload.in/dateimU96xvQjOn/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part3.rar.htm
https://netload.in/datei3EppJvLHQK/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part4.rar.htm
https://netload.in/dateiUNZsSnwUi6/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part5.rar.htm

Megaupload Download
https://www.megaupload.com/?d=Q3K59B3Z
https://www.megaupload.com/?d=JE5X3L9N
https://www.megaupload.com/?d=F5RQVQ2N
https://www.megaupload.com/?d=Y1EQGJ5D
https://www.megaupload.com/?d=3Z8HF4L6
Alternative Download
https://www.onestopdownloads.com/dl/1880/2012 CAM XViD-TA.html

Faleminderit MAJDI por e kam shikuar dhe menoj qe nuk asht nevoja ta shkarkoj