Gënjeve apo të Gënjyen?

Sot është data 1 Prill, dita e gënjeshtrave :slight_smile:

Sa vetë keni gënjyer apo keni ngrëne gënjeshtra? un i thash nja dy pa dëme :smiley: :lol: :lol:

Dhe une e thashe 1 por e kapen shpejt … :smiley: dhe e hengra 1 nga koleget … :x :smiley:

Origjinat e dates 1 Prill mbi genjeshtrat nuk eshte e njohur dhe pse jane propozuar terori te ndryshme. Thuet se ka te beje me ardhjen e pranveres qe bie me 21 mars.
Perpara adoptimit te kalendarit Gregorian ne 1582, shikohej si Viti i Ri i shume kulturave. Viti i ri festohej ne periudhen nga 25 maris deri me 1º prille, qe me pas u spostua me 1 janar. Ne France eshte tradite te dhurohen pako bosh pa dhurata brenda.

[b]Une e bera pushim me dt.1 Prill! :lol: :lol: :lol:

Boll kom rrejt gjith vitin! Duhet nje dite pushim! :lol: :lol: :lol: [/b]

Une e bera pushim me dt.1 Prill!

:lol: hahaha lol

pyetja ishte nese ke genjyer apo jo ! dhe nuk kerkohej origjina . je pak jashte teme ! ( mos e mer per keq :slight_smile: )

une genjeva prinderit sepse nuk ma mbante ta genjeja vellane lol :lol: :lol: :lol:

Une genjeva 3, nuk me genjeu njeri.

Kjo dite eshte shume e bukur per mua se me kujton cfare genjeshtrash beja gjithmone kete dite ne femijeri.

Harrova qe ishte 1 Prilli. :lol: :lol: :lol:

[b]
:lol: :lol: :lol: :lol:

Te kan rrejt mi Kuklla! Po e ke ngrene si zonjat dhe nuk e ke kuptuar! :lol: :lol: :lol: [/b]

jo jo, daku, se nuk fola me njeri per gje se dje isha shumeeeeeeeeeeeeeeeee e zene me pune.

As genjeva e as me genjyen :smiley:

O Zonjusha Kuklla!!!

Me duket se ke harruar te tregosh, qe nje te mire sot e ke ngren… :lol: :lol: :lol:

Mos genje tani, se iku 1 prilli, haha!

e hengra nje nga insomia, or ne dat 2 p :koke: rill