Gezuar 7 marsin, Diten e Mesueseve

I uroj gjith mesuesve kudo qe jane , Gezuar 7 Marsin…por ne vecanti uroj presoren time kujdestare V.M me kte vjershe te bere vetem per te …

Te pergjumur vim ne shkolle
me vonese jemi perseri
ne orarin e duhur nuk erdhem dot
presorja do na bertasi , e di !

Trokasim ne dere te friksuar
te marten or te pare matematik kemi
presorja ka per te na qortuar
se gjithmon me vones i vemi

E hapim deren ngadale
tashme jo me te pergjumur
nga te bertiturat gjumi na ka dale
drejt banges shkojme kok ulur

Ulemi ne bange te heshtur
te gjith te trishtuar mendojme
asnjeher , presore nuk na ke mbeshtetur
per mungesat fare nuk toleron :stuck_out_tongue:

Gjithmon do rregull e qetesi
uniformen , detyrat gjithmon i kerkon
pyet , shpjegon , pyet perseri
euforin e maturantit asnjeher nuk e kupton

E dim tani cfar po mendon
ate qe shum her na ke shpjeguar
e dim qe gjithcka esht per te miren tone
ERDHI KOHA PER TE FALENDERUAR

Krahas verejtjeve & qortimeve
presorja me e mir ti je
sa shum je munduar gjat shpjegimeve
per te sjell dije dhe te ne

Edim qe shume te kemi lodhur
te lutem presore na fal
krahas gjithckaje qe ka ndodhur
te gjith te kemi shum xhan…!!!

Edhe un :slight_smile:

Gezuar gezuar gezuar 7 marsin per te gjith mesuesit!!!

Ore lulet ku i keni ju

Gezuar 7 Marsin te gjitheve mesueseve!

Faleminderit, dhe une te uroj Reni gezuar festen e mesuesve dhe per prinderit e tu dhe te gjithe te tjereve qe e festojne!