Gjeja e pare qe beni pasi ndizni kompjterin?

Cila eshte gjeja e pare qe beni kur ndizni PC-ne?

Shkruani emrat e programeve qe hapni apo veprimet qe beni pasi keni ndezur pc dhe jeni ulur para tij.
Ja dhe sondazhi per kete fundjave :slight_smile:

Gjeja e pare qe bej pasi hap pc eshte qe hap msn dhe pastaj shikoj sa emaile me kane ardhur. pastaj ve ndonje muzik ne sfond me winamp pastaj kontrolloj emailet. pastaj nqs kam kohe bej dhe ndonje loje. Kjo eshte rutina ime.

Hap browser-in dhe msn dhe gjate gjithe kohes qe punoj ne pc le hapur muzikat …

une gjeja e pare kure hape pc shikoi nje here posten time dhe te tierat me radhe :ciao:

Hap mesengerin dhe shoh kush eshte ne linje dhe e-mailet e mi.

un sa hap PC futem ne MSN…

Fillimisht hap Playlist-in tim, pastaj msn. Pastaj hap Facebook-un dhe Lirentin. :slight_smile:

ne fillim msn facebook dhe lirenti.com :smiley: :smiley:

Ne fillim Msn, Lokalisten, Facebook, Hi5, pastaj Lirenti.com ose ndonje forum tjeter qe jam aktiv :smiley:

Une hap Lirentin ne rradhe te pare, FB ne te dyte dhe MSN ne te trete.
Keshtu kur faqet jane hapur shikoj qetesisht kush eshte ne linje tek MSN
nese kam mesazhe dhe keshtu me rradhe tek faqet qe jane hapur :smiley:

Kurse une sa ndez kompjuterin me hapen vete njekohesisht, Outlook, Mesazheri, Firefox me faqen te pare Lirenti.com dhe postimet e fundit/postimet e dites dhe nga firefox klikoj mbi bar FoxyTunes per te hapur winamp kur dua te degjoj muzike…

ne fillim shikoj emailin dhe pastaj vazhdoj me tej

uroj qe te mos jete futur ndonje virus i gripit te derrave

heq cabudallalliqe qe me dalin vet…qe se di nga dalin :@
e pastaj hap msn…hotmail…forumin…
dhe kam nje gje…mund te jem teer diten duke degjuar muzik…kur jam duke ber punet…duke ber dush…madje dhe kur fle …
vetem kur hy ne komp nuk degjoj dot muzik…se di pse…

Drejt dhe tek youtube…kerkoj ndonje kenge qe te me shlodhi nga dita e ngarkuar…pastaj verdall…por vdes edhe te lexoj horoskopin
hahahahaha edhe ne darke…hahahaha…pastaj ketu i dhedh nje sy forumit…

sapo e ndez kompjuterin e hapi youtube edhe e lshoj 1 kong me ma qetsu komplet trunin, shpirtin edhe trupin! Dmth qetsona taaaak… Masnej kqyrim ca ka n’fb, n’forum e qishtu…

Gjeja e par qe bej eshte hap hotmailin , dhe i shkruaj motres.
Pastaj forumin , hedh nje sy…po pata koh i hedh te dy :stuck_out_tongue: …
Ndonje keng kshu tek tuk…dhe iki…:roll:

shikoj per ndonje film te ri qe ka dal,icik ne fcb nje sy ktu tek forumi dhe kaq mo…

hic fareeeeee mooo :stuck_out_tongue:
Sdukesh tip qe rri shum ne komp ne fakt :slight_smile:

une rri goxha do thoja,por shikoj shume filma.