Gjerat qe nervozojne me shume mashkullin...

Jane disa gjera qe nje mashkull nuk i duron dot tek femra . Zakone qe e bezdisin dhe reagime te ekzagjeruara.Nese eshte e vertet thenia “ njih armikun tend” , atehere ia vlen te njohesh keto zakone keshtu qe te evitoni keto lloj sjelljeje me rrezik te larte.

Te krijoni nje përvjetor per cdo gje
Duhet ta pranoni femrat me cdo festim ekzagjerojne . Duke filluar nga festimet e përvjetorit te marteses deri tek ajo e takimit te pare , mundohuni te evitoni ca gjera. Nese ai kthehet ne shtepi nga puna dhe e gjen tavolinen plot me qirinj eshte mire . Por gjithmonë ka nje “por “ nga mbrapa , kur e pyesni : “ Cfare date eshte sot? “ , direkte fillojne grindjet sepse ai nuk mban mend per shembull : telefonaten tuaj te pare. Disa data jane te rendesishme , por mundohuni te jeni te kuptoni pak.

Te mbushi krevatin me jastëk
Ka femra qe e pelqejne te mbushin krevatin me jastëk .Te shkoni te flini ne mbremje eshte angazhim i madh: nje tufe e madhe me jastëk ne forme katrore , rrethore n ne forme zemre etj ; duke munduar ti lëvizni ne disa pika te dhomes se gjumit , qe mbase mund te jete dhe e vogel. Per te fjetur mjaftojne vetem dy jastëk sepse krevati eshte vendi qe ju ndani dhe vendi i qetesise dhe i relaksim.

Ti kërkoni gjate gjithe kohes se “ cfare mendon”
Kjo eshte nje pyetje klasike , shembull sesi femres i pelqen te vendosi ne prove nervat e e mashkullit. Nje moment qetesie duke u perkedhelur dhe mbas nje minuti behet pyetja e tmerrshme qe mashkullit i vjen ta mbysi. Mbase pergjigjia e tij eshte “ per asgje” por ajo vazhdon gjate gjithe kohes duke e perseritur “ he pra me thuaj cfare po mendon , te shikoj shume te shkëputur”. Mundohuni pak te jeni te kuptueshme mbas ai vertet nuk po mendon per ndonje gje , thjeshte ndjehet i relaksuar dhe i pelqejne perkedhelite e juaja.

Te thoni “ jam mire “ kur nuk jeni te lumtur
Nese ai ju njeh mire , e kupton menjehere se cfare te merzit ty ose ju ben te pa lumtur. Nese jeni grindur dhe ju rrini e ulur ne divan me fytyren e mërzitur ; kur ai ju pyet; mos mendoni se ai nuk e humbet kontrollin e emocioneve kur ju i thoni gjate gjithe kohes se jeni shume mire. Kjo lloj sjelljeje nuk e eshte e mire as per jeten tuaj ne cift.

Burimi:Ikub.al

Te thoni “ jam mire “ kur nuk jeni te lumtur
Nese ai ju njeh mire , e kupton menjehere se cfare te merzit ty ose ju ben te pa lumtur. Nese jeni grindur dhe ju rrini e ulur ne divan me fytyren e mërzitur ; kur ai ju pyet; mos mendoni se ai nuk e humbet kontrollin e emocioneve kur ju i thoni gjate gjithe kohes se jeni shume mire. Kjo lloj sjelljeje nuk e eshte e mire as per jeten tuaj ne cift.
#Po sigurisht per ti ber qefin ati duhet te thuash mir edhe kur nuk je po si po .

o zemer po per te mos e lenduar normale edhe do thuash qe jam e lumtur…nuk eshte e lehte te shkaterrosh nje familje…por duhet te kerkosh thelle brenda zemres per ta ringjallur edhe njehere ate lumturi…qe heren tjeter t’ia thuash me zemer…

harrove kryesoren.

BLA BLA BLA …

cdo gje durohet, por der der tere diten eshte shume veshtire :mendoj:

Po e ben ai nje gje till thua? meshkujt merziten nese presin nje femr deri te bej mak-up e jo me per gjera tjera se i len ne plan te dyt.

hahahhahaha Tani ju meshkujt duhet te keni dicka para sysh…

qe nese keni te beni me gjinin femer…kuptohet…qe asnjere nuk jeton dot pa bere bla-bla-bla…eshte si te thuash oksigjeni i tyre…

keshtu qe…eshte thjesht harxhim kohe,nese doni te ndryshoni dicka rrethe kesaj ceshtje tek femrat!..:wink:

      • Updated - - -

Meshkujt merziten kur nje femer merr edhe frym…i bezdis ky fakt ndonjehere…por qe cfare te them…keshtu jane krijuar…per ta bere jeten me rregulla edhe te komplikuar…duke vene ne dukje edhe nje presje…

terheqja e vemendjes ,pa shkak…

Te gjitha te verteta! hahaha!

psh…na e thuaj me konkretisht…hahahhaa megjithse e kuptova…aman mo po sa ankesa paskeni per femrat…ncncncnnccn hahahahahah

jo nuk ankohem ,nervozohem…

e pra nese merziten pse i duan femrat. ket a kan problem me koken e vete ne radh te par pa dalur te femrat.

yesssssssssssssssssss (y)

po si shume vrull moret mo ,!! nese jeta eshte ndertuar me dy veta, kush e ka barren me te rende …?

te dyt nese nuk mungon reciprociteti:confused:

femra them une…mashkulli ka lindur per te jetuar…kurse femra per te vujatur…

ath pse kerkoni dicka qe jeta nuk jau u jep…??

jo mos te ju hym ne hak se meshkujt kan lind per te punu si …!

si kali …e plotesova ,femra me pastru ,si mushka…

sepse eshte thene diku…ate qe nuk te jep jeta…kerkoje deri sa ta kesh…dhe ne nuk bejem gje tjeter derisa te arrijme ketu :stuck_out_tongue:

hahahah jo ne fjalkryq ishte gomari