Gjyshja dashurohet me nipin e saj.

Dashuria nuk njeh moshë por edhe gjak. Bëhet fjalë për një histori të pazakontë mes një 72 vjecareje dhe një 26 vjecari, i cili është edhe nipi i saj. Historia e dashurisë ka lidhur Pearl Carter e Phil Bailey, të cilët tashmë mendojnë edhe për një fëmijë. “Jam e gatshme për të dhëne 54 mijë dollarët e pensionit për të kurorëzuar ëndrrën tonë”, shprehet 72 vjecarja që jeton në Zelandën e Re. Historinë e ka publikuar “The Sun” që thekson se Phil u njoh me gjyshen kur mamajea Lynnete vdiq nga një tumor në tru dhe në atë kohë djali ishte vetëm 22 vjec. Ata nuk ishin parë asnjëherë më parë dhe gjithcka ndodhi me shikim të parë. “Në momentin e parë që e pashë u ndjeva e gjallë seksualisht. Dolëm për darkë dhe ai fjeti në krevatin tim. E putha dhe nuk më refuzoi”, thekson 72 vjecarja. Kjo lidhje ka skandalizuar Zelandën e Re dhe nuk është pranuar nga familjarët, por mesa duket, asgjë nuk mund ta ndalë të moshuarën. “Nuk mendoj t’i kërkoj falje askujt sepse Zoti më ka dhënë një mundësi të dytë në jetë”, përfundon e moshuara

Shi shi gjyshja,po jo me nipin mi dreq:).Ca spo degjojm e ca spo shihim.

Historia duket aq sa romantike edhe vulgare nuk di si të mendoj për këtë histori
Gjithsesi mendoj s"kemi të drejt ti gjykojmë

Po pse me nipin! Shume e çuditeshme si histori!

Keshtu nuk kisha degjuar un

Ket e bejn njerz te degjeneruar, se mendojn vetem per lidhjen intim te knaqen epshet dhe nuk mendojn karakterin njerzore! sa shum ulin veten me keto gjera vulgare.

kete e kam lexuar kahere,gjyshja ia prishi mendjen nipit qe kur ishte i ri ai,e qjane plakat haj

Kujdes nga gjyshet rrezik:!:

Kjo eshte rrjedhoje e familjes liberale dhe moderrne qe perendimi ia pa hajrin hapjes dhe moderrnizimit dhe lirise se tepert. Sepse me thene te verteten, kane gjera te mira, por, familjen, e kane te shkaterruar. Kjo te gjen kur nuk behesh me familjen me rregulla tradicionale.

edhe une them kujdes nga gjyshet

Po, pra, pasojat e “moderrnizimit dhe lirise” sipas qejfit prishen familjen, paska ndodhur tamam sic e paskam menduar se nuk e dija historine te vertet, vetem si lajm sensacion. Kjo te gjen kur moderrnizon “shkallet” e jetes, prishet familja dhe ekuilibri natyror ose i shenjte. Ç’i do kete standarte jetese, mireqenie po, por jo cmenduri. Familja eshte e shenjte! Çjane keto brockulla qe flet Cakoll, “dashuria”, ku flitet per dashuri ketu, ka incest dhe kaq.

Jo ore, pse kujdes nga gjyshet, mos ia fut kot tani ti Shabe, kujdes nga prishja e sistemit familjar.

ne jete pasuria me e madhe eshtete qenunit njeri,gjerat tjera rregullohen…

nuk mund ta besoj po me duket si nje trillim per fame.

Mos kane harruar ndonje detaj pa shtuar keto? Si psh qe gjyshja mund te jete ndonje Milionere, por parate qe ka perfituar nga pensioni ka dashur ti shpenzoje per martese??? kusurin, tia kaloje nipit…se ndryshe nuk mund ta besoj kete histori…