Google ka lansuar tabletin Pixel C me ekran 10.2" (video)

Tableti Pixel C nga tastiera e plote e cila ngjitet lehte dhe shpejt me pajisjen duke perdorur fushen magnetike dhe lidhet automatikisht me te permes Bluetooth.

Kur ato dyja te lidhen sebashku, tastiera karikohet ne menyre wireless (pa tela) dhe automatike, qe do te thote nuk keni pse te brengoseni per baterine e saj. Kur nuk jeni duke e perdorur, ajo kthehet prapa tabletit nepermes fushes magnetike.

//youtu.be/iYxXmIOaf8w

Tableti vjen me Sistemin me te ri Operativ mobil te Google, Android 6.0 Marshmallow dhe mbane baterine deri ne 10 ore dhe ka perditesime te rregullta direkt nga Google.

Ate mund ta blini qe tani ne Play Store per 499$.

wow shume i mire

paskam shkruajtur titullin gabim! Ekrani eshte 10.2" dhe jo 12!

Me pelqeu dhe mua, por me Android nuk jam mesuar asnjehere!

ti je perdorues i ios provoje dhe androidin se do ngelesh i kenaq

ne fakt, para se te merrja kete iPhone qe kam tani, desha te marr ate S6 edge, por problemi qe jam qe ne 2011 me iOS dhe jam adoptuar me te! Nese dal ne Android, duhet kohe derisa t’i kthej te dhenat andej dhe shume prej tyre nuk punojne ashtu si ne iOS dhe per kete e lash.

ke te drejte eshte angari e madhe :stuck_out_tongue:

I lezecem me pelqeka

se di pse kam pershtypjen qe edhe ky projekt do i deshtoje…