Guardiola: Messi luajti shkëlqyeshëm

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka lavdëruar hat-trickun e Messi në ndeshjen e mbrëmshme të Copa del Rey në fushë të Atletico Madrid, të cilën katalanasit e fituan me rezultat 3-1.

“Unë jam kam shkundur dorën më shumë se kushdo tjetër. Ai ka pasur një pushim të mirë. Jam shumë i lumtur për të. Ai luajti shumë mirë. Sjellja e tij ishte e jashtëzakonshme”, ka thënë Guardiola.

“Jam me fat që stërvis lojtarë të tillë aq të mirë. Ata janë të vetmit që e bëjnë këtë ekip të duket kaq e mirë”, ka shtuar spanjolli.

Messi Vs Atletiko Madrid 3 me 1. Me Poshtë mund ti shihni dhe gollat e Messit.