Halloween !!!

Halloween, festa e Amerikaneve & Kanadezeve.

A e festoni dhe ju?

:twisted: :twisted:

PO mer vllai se si do i pastrojne magazinat kta, disa familjare qe kom pyt sot doli se asnjeri nuk kishte blere me pake se 60-70$ vetem karramele plus pastaj edhe ato maskat e zbukjurimet e shpise. un per vetet e festova me menyrat e rinise vajta te kerkoja karamele( apo sic i thone keta strik and tree ) ne club nja dy gota me karamele edhe erdha ne vete :lol: :lol: :lol:

Une nuk festoj festa te tilla.

Kjo feste e ka prejardhjen nga Paganet, dhe eshte nje feste dhe jo aq e pafajshme sa duket.

Nga vete fotot, kostumet qe veshin dhe ato qe simbolizojne, eshte satanike. Ate dite te gjithe shikojne filma horror.

Per veten time une do ti shmangesha kesaj feste, nuk eshte aspak edukative as per femijet.

I rashe shkurt, po deshet hollesira ua them :smiley:

Emaus kete feste e festojne te gjithe ata qwe beojne dhe ata qe nuk besojne, kjo feste eshte sipuna e karnavaleve te brazilit, apo asaj festet qe bejne Kinezet qe dalin neper rruge me ato dragonjte gjigand, por gjithsesi asnje njeri nuk e shikon nje gje nga i njejti kend veshtrim.

ME RESPEKT PoLiGrAfIkSi

Qe te treja keto festat qe the jane o nene o nene :smiley:

Poligraf une shikoj ate realitet ne keto festa qe te tjeret nuk kane aftesine ta shikojne dot.

:smiley:

HappyHalloween!!! :smiley: :smiley: :smiley:

Bravo Daku, vetem ti me kupton mua :smiley: :wink: :roll:

Fut ndonje foto tjeter fut, mbase vine ne vete :lol:

Po dhe ne ne france e festuam festen e halloween. Femijet e vegjel dolen dere me dere per te mbledhur karamele kurse ne dolem ne sheshin e madh te qytetit dhe ja kaluam shume mire.

Ne ne Shqiperi pak fare per te mos thene qe nuk festohet!
Mua personalisht, nuk me bie mendja per keto gjera!