Hello!! Të bashkojmë mendimet & idet!

Pershendetje te gjithve!! :slight_smile:

Nuk e di nese me takon mua te hap nje teme te tile por si antare qe mundohem ta frekuentoj kete forum po shpreh nje mendim ose me mire po kerkoj nje mendim tuajin!!

Duke pare qe jane shume antare te regjistruar ne forumin Lirenti por qe shume pak prej tyre aktivizohen ateher do doja te pyesja te gjithe anteret;

-------------- Si mund ta bejme te gjithe se bashku kete forum qe te jete i frekuentuar prej sa me shume pesonash ??? -------------

Cfare mund te shtohet ose lehtesohet ne menyre qe te marrin pjese qe te gjithe grup moshat ne diskutimet e bera nga njeri tjetri???

Desha te shkruaj qe adminat e forumit kane bere nje pune te shkelqyer por do ishte mire qe te gjenim nje zgjidhje ne lidhje me aktivizimin e antareve…

E kuptoj qe njerezit nuk behen me zor te marrin pjese ne postime por mendimi i cdo antari per te bere kete forum sa me te frekuentuar do ishte superb

Nqs admin dhe mod mendojne se kjo ska ndonje vlere ateher mund ta fshini kete postim pa krijuar probleme me asnje

Ju pershendes;

Alb-Angel :slight_smile:

admin: [redaktuar = Titulli]

Faleminderit per inisiativen,
Une jam nje nga ata te apasionuar pas internetit dhe permbajtjes te tij, ky fakt ben qe dhe te harxhoj shume ore para kompiuterit.
Kam dhene shume ide dhe kam ndihmuar ne sherbimet e ndryshme, per te qene sa me komplet per nje person qe po kerkon apo do te kaloj disa caste te kendshme para kompiuterit.
Duke pare statistikat duket qarte qe interesi i anetarit jane muzika dhe mesazhet falas ne telefonat celular (qe per momentin jashte funksionit).
Per ta bere me te vizituar duhet tia komunikojm adresen te gjitheve atyre qe kemi te njohur, me pershkrimin perkates.
Shume nga te rinia Shqiptare nuk kane mundesi te kene aces ne internet apo te shpenzojn ore, keshtu mendoj qe vizitat jane te rralla per shumicen.

*puna qe jemi duke zhvilluar jane mesazhet pergjithemon falas per çdo anetar te grades. (shpresojm se se shpejti do jene serisht aktive)
*ideja tjeter eshte ne perpunim e siper per publikimin e nje broshure/gazete/reviste 1 javore apo mujore me temat, lajmet, guidat, informacione me interesante dhe te bujshme te portalit.
mund te marrin pjese te gjithe te interesuarit duke postuar ne forum apo derguar lajmet/informacionet ne redaksi.

Tjeter mendoj se mund te lihet nje post per interesimin e sherbit qe deshironi te keni ose ai qe mendoni se eshte i nevojeshm.

duke falenderuar Alb-Angel per temen, uroj çaste te kendshme.

Pershendetje Renix dhe faleminderit per mendimet tuaja

Ndoshta do ju mbushet mendja dhe te tjereve te japin nje ide apo mendim

Une mendoj qe cdonjeri qe antaresohet ne forum duhet te beje nje pershendetje ne menyre qe ne ta mirpresim dhe pastaj ti jepet e drejta te kerkoje dicka qe i nevojitet

Sepse kam vene re qe sapo regjistrohen vazhdojne te kerkojne ndihme akoma pa postuar ne nje teme

Ju uroj gjithe te mirat

Alb-Angel :slight_smile:

edhe mua me pelqen si ide por ishallah shtohen shume anetaret dhe atehere besoj se do te kete anetare ne linje gjate gjithe kohes pa problem.

jam shume dakur me ate qe tha renix qe shuem anetare kerkujne muzik dhe mesaxhe falas, nje nag ata isha dhe un, por me terhoqen me shume lojrat por pashe qe me shume kenaqesi me solli komunikimi dhe bashkebisedimi me anetaret e tjere per probleme te shumta.

gjeja qe duhet te bejme ne eshte qe duhet te veme ne dijeni te gjithe njerezit qe ne njohim si virtuale ashtu edhe reale.
si dhe respektimi i temave je berja e tyre chit chat ne teme e pa teme, pra ne cdo teme te flitet per temet perkatese.

falenderoj alb-angel per temen vetert shume me vent

Ne radhe te pare falenderoj Alb-Angel per hapjen e kesaj teme :slight_smile:

Dhe me mire qe e hapi dikush nga ju kete teme.
E verteta eshte se jo te gjithe kemi guste dhe interesa te njejta persa i perket internetit, por kjo nuk mund
te na pengoje per ta bere kete faqe sa me interesante.

E them kete duke u nisur nga preferencat e mia personale. Zakonisht nuk para me pelqenin lojrat dhe nuk luaja, por Lirenti me beri
qe te harxhoj mjaft kohe me to dhe te me pelqejne.

Zakonisht temat chit-chat nuk para me pelqejne dhe i konsideroj te kota, por menyra se si ju i trajtuat keto tema, me ben qe te merrja pjese edhe une ne to. Cfare dua te them me kete? Dua te them, se ne jemi ata qe do te krijojme nje ambjent dhe nje forum ku gjithkush te hyje dhe te gjeje ate qe i pelqen.

Shpeshhere ne biseda te ndryshme me Lirentin e kam vene veten time ne pozicione te ndryshme persa i perket temave dhe gjerave qe do te permbante nje forum. Sepse te tjera deshira dhe preferenca ka nje 15 vjecar dhe te tjera nje 20, nje 20, 30, 35, etj, dhe kjo varet edhe nga karakteri, kultura dhe mentaliteti qe ka gjithsecili.

Pastaj nje fakt tjeter eshte se jo te gjithe kane kohe te mjaftueshme per internet, dhe jo te gjithe kane ne shtepi, megjithese kjo me bene te dyshoj sepse shoh se ne forumet e tjera e gjejne kete kohe, atehere do te thote se nuk gjejne ketu te gjitha ato qe do te donin.

Disa jane te betuar dhe angazhohen vetem ne nje faqe, disa kane krijuar shoqerite e tyre. Megjithate te gjitha keto ndryshojne.
Ne qofte se hapen dhe dikutojme vetem ne tema chit-chat, nuk do te kene te tjeret interes, sepse kete mund ta bejne edhe ne chat.

Ne jemi ata qe hapim temat dhe me pjesemarrjen tone e bejme forumin interesant. Dhe mos me thoni se keni pare ne ndonje faqe tjeter te kete kaq gjera sa ka tek Lirenti…

Dhe nese dicka mungon apo ju pelqen ndryshime, vete Lirenti, ka marre persiper dhe ka kerkuar edhe mendimin tuaj (gje qe shume te tjere nuk e bejne) te ndryshoje, *te shtoje dhe pse jo te heqe gjera qe ta beje sa me te lehte dhe terheqese kete faqe. Gjithcka qe behet, behet per ju dhe nuk na paguan njeri per kete pune, thjesht Lirenti paguan qe ju te jeni te kenaqur, sepse kjo i pelqen.

Besoj se forumit i mungoje bisedda dhe tema serioze, aktuale. Personalisht nuk me pelqen politika dhe nuk merrem me te, por kjo sdo te thote se nuk do hap nje teme dhe nuk do them mendimin tim.

Le tua bejme te njohur edhe miqve tane kete faqe. Une personalisht edhe pse jemi pak, kaloj shume mire me ju dhe ne bisedat tuaja.
Jeni te gjithe te mrekullueshem :smiley:

Kaq se nuk dua tju lodh me romanet e mia :slight_smile:

Pershendetje :slight_smile:

Ashtu sic shkruajti dhe Emaus me siper cdo njeri ka preferencat e veta ne lidhje me mendimet dhe idete qe mund te shtrohen ne forum.
Duke pare qe ne kte forum mund te gjesh te gjitha llojet e temave nga informatika e me rradhe deri tek chit-chat atehere cdo njeri esht i lire te frekuentoje nenforumin qe e terheq.
Une vete postoj me shume ne chit-chat,nuk e di pse por me pelqen dicka funny e lezetcme ku mund te kalosh kohen e lire,por kjo sdo te thote qe nenforumet e tjera sme terheqin.
Shpresoj qe ne ditet e ardhshme do shtohet numri i antareve qe do aktivizohen me shume dhe sa me shume te jene aq me shume do zgjerohet forumi me ide,mendime,humor e shoqeri gje qe do ishte me fantastike.
Faleminderit :slight_smile:
Alb-Angel

???/

çfare ka qe nuk shkon?

Nuk di q’te them

per mendimin tim mua forumi me pelqen shum ne fillim mendoja se i nevoitesh nje chat …si i fb por…mepas fillova te mesohesha dhe me temat sipershembull chit chat te cilat me pelqejne por edhe tema te tjera shum te bukura qe nuk di ke shikosh meperpara …forumi eshte i shkelqyer…

edhe mu me ka pelqy shum ky forum sidomos temat te cilat i ken ven ne ket forum ju deshiroj suksese dhe jeni me te miret

edhe mua me ka pelqyer ky foum.Ne kete forum jam futur ne fillim pastaj edhe ne te tjere por asnje nuk eshte aq i mire sa lirenti.com

Mirmbrema te gjithve.Lirenti si forum personalisht me pelqen shume,eshte nje forum i lire me shume tematik,te duhet nje ndime mjafton te shkruash dhe ajo te vin,natyrisht qe ka nevoj per te permisuar dhe shpresoj qe kete ta bejme te gjithe sebashku.Ciao

miredita :slight_smile: me falni qje shkruaj ketu , po eshte hera pare qje rregjistrohem ne forum , edhe sparakuptoj mire , por kam nje pyetje nese mundet te me thoni pse foto e profilit tim nuk duket ? me respekt bessy

Bessy, per te modifikuar foton e profilin klikoni kete link: https://www.lirenti.com/profile.php?do=editavatar qe e gjen tek Paneli Anetarit

Nqs doni te dini me shume mbi perdorimin e forumit, lexoni Keto Guida

Flm. Mirepresim dhe prezantimin tuaj Hape temen e prezantimit ketu

Ja te shof njher cfar bera <3

O flm shum kush do qje te jesh , i kisha par keto por nuk kuptova per cfar ishe maska !!! :wink:

Po pyes ketu per mos te hapur teme tjeter kot, postimet tek zona chit-chat njihen te gjithe apo si funksionon?(njihen si numer dmth aq sa postime ben aq shtohet dhe nr i postimeve?)

Nuk shtohet numri i postimeve tek pjesa “Forum i lire” qe dmth perfshin forumin “Chit/Chat”, “ThasheTheme” dhe “Eroktika/Pa cenzur”.