Heshtjes....

Heshtjes, zë sot le t’i japim
paska shumë për t’na treguar,
ajo e mençur, di se kur të shfaqet,
po ashtu, zgjedh momentin
e vendos për t’u larguar.
Ndaj veten , sot mjaft e lodhëm
e njëri-tjetrin po torturojmë,
heshtjes ndonjëherë, hatri s’i mbetet,
ndonjëherë,vetë na lutet që ta mënjanojmë…

      • Updated - - -

Është shumë më fisnike t’i shmangesh situatave të pakëndshme përmes heshtjes sesa t’i tejkalosh ato përmes grindjes…

Ekzistojnë momente kur heshtja jehon më fuqishëm se çdo gjë tjetër.

  • Personi i cili nuk e kupton heshtjen tuaj, ka gjasa që të mos i kuptojë as fjalët tuaja.

Endera…
Ndej mall…
Dua te flas me ty…
Momentet me ty ti ndaj…
Prekje…Puthje…Veshtrime…Largesine se duroj…
Ndjej ftohte…
Do te doja te isha me ty qe akullin e vetmise me dashuri ta shkrijme…POR…
Une jam akoma ketu dhe me ty nuk mund te jem…
Enderroj qe nje nate te afert …bashke te jemi zemer…
Ndjej mall…

Heshtja eshte e dhimbshme, por eshte pikerisht ne heshtje qe gjerat marrin forme, dhe ka momente ne jete ne te cilat e vetmja gje qe mund te bejme eshte te presim. Tek cdokush nga ne, ne thellesi te qenies tone ka nje force qe shikon dhe degjon ate cfare nuk mund ta perceptojme akoma.Gjithcka qe jemi sot ka lindur nga heshtja e se djeshmes…

Heshtja mbi te gjitha eshte nje ndrydhje e shpirtit brenda nje trupi te ligeshtuar. Ne disa raste shfrytezim i nje lirie mendimi te brendshem ne masa te kufizuara.

Heshtja mbizoteroi ne ato caste kur…

Ai e pa dhe ajo gjithashtu . . Syt e tyre per nje moment ndaluan duke pare njeri tjetrin . . !!Zemrat e tyre rihnin fort . . mbas atij shikimi te shpejt te fiksuar tek njeri- tjetri secili nga nga te dy vazhdoi rrugen e tij . . :frowning: kjo pune dihej asnjeri nga ata sdo e mar guximin te flase . . RROFTE KRENARIA PRA…

Gabim qenka te jetosh, gabim te enderrosh, gabim te dashurosh, gabim te kesh miqesi, gabim te qash ne vetmi, gabim te mendosh e gabim te flasesh. Cfare do ti marrim kesaj jete? Jane shume pyetje pa pergjigje.
Shume endrra pa realitet. Gjumi zgjat pak, endrrat shume me pak.
Zgjohesh e kupton, rikujton endrren derisa e harron… Cfare donte te na tregonte ajo?
Ne nje shikim fshihen shume ‘perse??’ Nuk e kujtoj me te shkuaren por dicka nuk ka qendruar me te atje. Je Ti!
Shiko, po ta them troç se nuk di te sorollatem, kam frike tja nis nga e para.
Kam frike te shikohem ne pasqyre sepse krejt natyrshem me lind pyetja ‘KUSH JAM UNE??’ Nuk njoh me as veten time.
E dhimbshme te jetosh keshtu dhe s’qenka vetem per mua. Nuk eshte kjo jeta e qete qe doja te jetoja…

“Ndonjëherë është heshtja e vetmja mundësi për të treguar se sa te lenduar ne jemi…!”

heshtja ::: nje liqen i madh shtrire neper trup ,e qe nuk dallgezon vetem me ata qe flet …

Heshtja det i lekundur dhe vetem mbet
Fshikin terrin trupi i saj perdridhet
Ku jane njerezit.? Nga jane nisur bimet ?
Nje langua leh e s’iken as lidhet…

Sa e bukur!..(y)

grimce e dale me arsye …!!!

ahhhhhh ti dhe keto grimcat e tua…mblidhi te gjitha bashke…dhe flaki diku hahahha nga te mos duken me!..hahahhaha

jane me te vogla se atomi ,por kane efekt me te madh se ai…hahahahaaa

hahhahaa pikerisht pra…pse japin kete efekt…mblidhi dhe zhduki!..hahaha

mire po i hedh !!! po me garanton se nuk do ti kerkoj me ???

hahahaha vec nese nuk i hedh atje ku nuk duken me!..se nese i hedh pas kraheve…nje dite mund te kthehesh serisht dhe ti mbledhesh…por nese i hedh ne fund te oqeanit…do sheroje vehten…dhe do mund te krijoje nje planet…pa u nisur nga grimcat e te djeshmes!..

duhen ruajtur si arsenal ,ne vend te padukshem qe mos ti gjejne te tjere ,se do shkaktonin ngadhenjim ,deshperim.,.,gezim nuk e besoj…!!!

pikerisht Landi…askujt nuk i duhen momentet e tilla…por duhet ti fundosi sa me thelle…gjithsesi…eshte vetem menyre te theni…sepse askush nuk ka mundur dot…te flaki grimcat e te shkuares…thjesht sepse e mbajne gjalle!..dhe dicka qe te jep frym…edhe nese eshte si insulina e dhimbshme…prap te jep jete!..pavarsisht se jeta qe te dhuron eshte thell dhe e vuajtshme!..

Ajo dhe mesnata…

-“Une e dua ate”…
-“Si e do ?!Ke dashuruar me pare ?!”

  • “Jo”
    -“E pra, s’seshte dashuri…”
    -"Po …une e ndiej ketu , ketu ne ZEMER!