Histori dashurie shume e prekshme!

Vajza pyet të dashurin e vet : " A je i dashuruar në mua?" Ai përgjigjet : “Jo!”

Ajo e pyet : “Mendon që jam e bukur ?” Ai përgjigjet : “Jo!”

Ajo e pyet sërish : “A jam unë në zemrën tënde?” Ai përgjigjet : “Jo!”

Në fund, vajza pyeti : “Nëse të lë a do të qaje për mua?” Ai përgjigjet : “Jo!”

Vajza mbeti e trishtuar dhe vendosi të largohej nga i dashuri…Ai e përqafoi dhe i tha :

" Unë nuk jam i dashuruar në ty – UNË TË DUA!!! Unë mendoj që nuk je e

bukur – TI JE E MREKULLUESHME!!! Ti nuk je në zemrën time – TI JE ZEMRA

IME!!! Kur t’i më lë, unë nuk qaj – UNË VDES!!!

Këta dy të dashuruar janë njohur prej disa kohesh pe kur filluan të kalonin kohen bashke,

janë miqësuar, por mbi të gjitha e dashuronin njëri-tjetrin çdo herë e

më shumë…

Një ditë, vajza i tregoi të dashurit të vet se ajo vuante nga një

sëmundje e zemrës. Në çast e përqafoi atë, dhe filloi të qante!

Duke u ngutur për në të arritur me kohë në operacion, dhe për te hipur në aeroplan, ata as nuk mundën të përshëndeteshin!

Kur vajza u kthye e shëruar nga operacioni, ajo nuk e pa të dashurin e

saj. E pyeti nënën se ku është ai? E ajo u përgjigj : " A NUK E DI SE

KUSH TA KA DHËNË ZEMRËN!?!

Shume e bukur, mu rrengjeth mishi, dhe nuk e di nese ka akoma njerez te tille sot qe duan ne kete menyre…

me te vertet histori shum e prekshmee

prekese :frowning:

:smiley: veshtir te ket keshtu qe duan sot !

Sh prekese…mu rrengjeth mishi kur e lexova …

me beri te qaj kjo histori

e dhembshme,por keshtu eshte dashuria nuk ben a sakrifica nese eshtee mirefillte

Shum prekse ama len per te dyshu! jam pesimiste nuk ju besoj shum legjendave?Sikur te ishte fjal per nene ti fal femiut Zemre do e besoj ama deri me tani asnje nene nuk e beri nje gje till e jo me ???

vertet shume e bukur

Mire se vjen Alma! Mos nguroni te Prezantoheni dhe te shfletoni te gjitha kategorite e forumit!

shum e bukur per te qen e vertet :frowning:

:(…

//youtu.be/8F_PpQvTV_s

wow te gjitha shuuum te bukura edhe kjo vidjoja

kjo video shume interesant, ai e paska ditur qe do perfundojne kshtu…!:(:frowning:

e kom lexu edhe dikund tjeter ket, shum shum prekese :frowning: :frowning: :frowning:

dhe kjo ktu esht shum prekese :frowning:

//youtu.be/IBOTK9VxqXI

[Fantastike] :frowning:

Ajo ishte studente arkitekture ndersa ai ishte student mjeksie.

Ata u takuan me njeri-tjetrin ne stacionin e autobusit ku po prisnin te dy per te

ikur ne shtepite e tyre.

Ajo kishte qene tek motra, ai tek nje shok.

Pothuajse cdo dite shkonin tek i njejti stacion per te marre te njejtin

autobus pasi e dinin se aty do te takoheshiin perseri.

Kjo ndodhi deri

sa nje dite u martuan.

Jetonin te lumtur me dashurine e tyre dhe nuk i

interesonte nese nje dite ishin mire financiarisht dhe diten tjeter pa

asnje lek ne dore pasi ata kishin dashurine e madhe per njeri-tjetrin

dhe kjo i mjaftonte.

Ajo i thoshte atij se do te vdiste per te dhe ai ja

kthente qe do te vdiste ai per te.

Kjo gje vazhdoi deri sa u bene

arkitekte dhe doktor te njohur.

E vetmja gje qe i shqetesonte ishte se nuk kishin nje femije.

Ishin perpjekur me te gjitha menyrat per ta rregulluar kete gje por perseri nuk kishin gjetur nje zgjidhje por ata perseri nuk dorezoheshin sepse besonin se dashuria e madhe qe kishin per njeri-tjetrin do ti ndihmonte dhe ndoshta do te bente nje mrekulli per kete gje dhe ata vazhdoniin te prisnin me shprese.

Dashuria e tyre rritej dita-dites edhe pse tashme kishin kaluar 20 vjet qe nga martesa e tyre.

Kur ajo cohej ne mengjes, gjente nje leter poshte jastikut ku ai i kishte shkruar: E vetmja ime e dashur, shiko tek pasqyra siper komodines.

Ajo shkonte aty dhe gjente te shkruar dicka qe e drejtonte per ne nje vend tjeter brenda shtepise, dhe keshtu vazhdonte duke kaluar nga dhona ne kuzhine,ne dollap, ne depo,papafingo, deri sa gjente ndonje tufe me lule ose cokollatat qe asaj i pelqenin aq shume.

Pasi kaluan moshen 50 vjecare te dy e reduktuan punen e tyre.

Ai e la punen ne spital dhe filloi te merrte vetem disa paciente ne kliniken e tij private.

Ajo e la punen qe kishte dhe filloi te merrej vetem me disa projekte per njerez te caktuar.

Online CPM Advertising | Advertising blog
Ne kete menyre ata kishin me shume kohe per njeri-tjetrin dhe do te perkushtoheshin me shume.

Nje dite kur po ecnin bregut te detit pane nje shtepi te vjeter dhe ajo tha: Si thua i dashur sikur ta blejme dhe ta rregullojme kete shtepi? Ai ju pergjigj: Do ta blejme,do ta shembim kete shtepi dhe do te ndertojme nje te re sipas projektit qe do te besh ti ne menyren sesi ty te pelqen dhe do te ulemi cdo dite ne verande duke pire caj me pulebardhat.

Pak kohe pas blerjen se shtepise, ai tha se duhet te shkonte diku jashte vendit per nje problem pune dhe do te qendronte nje jave.

Te qendronin nje jave larg njeri-tjetrit per ta ishte shume e veshtire pasi ishin mesuar te qendronin gjithmone bashke.

Por kjo jave kaloi duke folur pothuajse cdo ore ne telefon me njeri-tjetrin. Kur ai u kthye ajo e kuptoi qe dicka kishte ndryshuar me te.

Kur ajo i afrohej, ai mundohej ti largohej.

Kur ajo i tregoi projektin e shtepise qe do te ndertonin ai i ktheu nje pergjigje te thate qe ate e vrau ne shpirt.

E ndjente se dicka kishte ndodhur.

Duke biseduar me nje shoqe, nje dite asaj i thane se ai kishte nje tjeter sepse e kishin pare duke u takuar me nje grua tjeter tek lokali perballe spitalit ku ai kishte punuar me pare.

Ajo nuk e besoi kete gje dhe mendoi se shoqja ishte thjesht xheloze per te.

Nje dite vajti dhe u ul ne nje cep te atij lokali perballe spitalit ku ai kishte punuar dhe priti qe te shihte se cdo te ndodhte.

Ne nje moment pa ate te shoqeruar me nje grua tjeter dhe e pa tek e perqafonte me nje dashuri teper te madhe.

Ajo e njihte ate gruan. Kishte qene kolege e tij ne spital, madje e kishin ftuar disa here dhe ne shtepi.

Kur u kthye ai ne shtepi ne darke, ajo here duke e goditur, here duke i bertitur ja tha te gjitha se cfare dinte.

Ai nuk i mohoi asgje por i tha qe ndjenjat ndryshojne me kalimin e kohes.

Dhe duke thene keshtu, mori valixhen me rroba dhe u largua. Ajo mori vesh qe ai kishte ikur ne Amerike me ate gruan tjeter.

Ajo arriti ta perballonte gjendjen me ndihmen e miqve te saj. Nje dite degjon deren te trokase dhe sheh se ishte pikerisht gruaja qe i kishte marre ate.

E pyeti se si kishte guximin te vinte ne shtepine e saj por gruaja i tha se duhet ti thoshte dicka urgjente.

Pasi u ulen, gruaja i tha se ai kishte nje ore qe kishte vdekur dhe i la nje kuti ne dore dhe iku. Kur ajo hapi kutine, pa se aty kishte nje leter ku thuhej: E vetmja ime e dashur.

Une gjithmone te kam dashur dhe asnjehere nuk te kam zevendesuar me asnje.

Ne udhetimin qe une bera, u mjekova dhe zbulova qe kisha edhe nje vit jete.

Duke e ditur qe ti do te vdisje per mua nese do ta merrje vesh kete gje, nuk te tregova asgje por ju luta koleges time qe te me ndihmonte te dukeshim ne syte e botes qe ishim te dashur ne menyre qe une te largohesha prej teje.

Kur te gjithe menduan se ne ikem ne Amerike, ne fakt une mora nje shtepi me qera tek stacioni i autobusit ku ne te dy u takuam per here te pare dhe aty prita te me vinte vdekja.

Shtepine ne breg te detit e kam ndertuar sipas projektit qe ti me dhe, dhe sa here te ulesh ne verande per te pire caj me pulebardhat, une do te jem aty duke te te pare dhe duke te te bere shoqeri…

shum e bukur kjo labe !

Me preku shum :frowning:

Kjo eshte dashuri e sinqert dhe shum transparente.