Horoskopi Ditor

Po ma thot dhe horoskopi :slight_smile:

F LM :smiley:

Dashi
Puna: Veproni sipas planit
Shëndeti: Mungesë vitaminash
Dashuria: Bisedoni më shumë me partnerin

Demi
Puna: Të tjerët po përfitojnë
Shëndeti: Mos ushtroni tepër
Dashuria: Nevojiten ndryshime

Binjakët
Puna: Ju mungon motivi
Shëndeti: Largoni stresin
Dashuria: Keni arritur atë që dëshironi

Gaforrja
Puna: Jeni të arsyeshëm
Shëndeti: Probleme me tretje
Dashuria: Ditë e mirë për lidhjen

Luani
Puna: Të tjerët shfrytëzojnë mirësinë tuaj
Shëndeti: Dhimbje barku
Dashuria: Ofroni më shumë partnerit

Virgjëresha
Puna: Jeni të befasuar nga eprorët
Shëndeti: Gjendje e qëndrueshme
Dashuria: Konfuzion për raportet tuaja

Peshorja
Puna: Nuk ndryshoni asgjë në profesion
Shëndeti: Mbani higjienën
Dashuria: Zënkë e panevojshme

Akrepi
Puna: Probleme financiare
Shëndeti: Dhimbje koke
Dashuria: Qëndroni me partnerin

Shigjetari
Puna: Jeni të stimuluar dhe ambicioz
Shëndeti: Gjendje e mirë mendore
Dashuria: Miqësia i pengon lidhjes

Bricjapi
Puna: Kolegët nuk ju kuptojnë
Shëndeti: Ecni më shumë
Dashuria: Duhet të vendosni

Ujori
Puna: Nuk bëni aspak kompromis
Shëndeti: Stres dhe nervozë
Dashuria: Partneri pret hapin tuaj

Peshqit
Puna: Angazhime të reja
Shëndeti: Mos anashkaloni vaktet e ushqimit
Dashuria: Lehtë arrini kënaqësinë

Mungese vitaminash ?

Ose po ha une ushqime keto kohet e fundit, ose spo ha njeri :smiley: mu ka shtuar oreksi tani qe kam lene cigaren, sa se ke idene:P e ky thot mungese vitaminash:P

neyse kjo kuptohet qe nuk eshte vetem per 1 person, se ka miliona persona me ate shenje horoskopi, por mua nuk e di as1here nuk po me pershtatet:(

Horoskopi ditor, 17 prill 2011

Dashi

Ndonjëherë aftësitë tuaja dëgjuese ndihen si te ndryshkura, por ne një dite si kjo e sotmja, ju duhet te gjeni se çdo gjë shkon vaj. Nëse ju e bëni atë klient, fëmijë apo figure me autoritet te hapet me ju, ju do te merrni atë qe keni nevoje.

Demi

Bëheni ditën tuaj te këndshme me një shëtitje spontane ose një lëvizje nga fundi ne krye te zyrës. Ju duhet et merrni një taks nga pothuajse çdo ndryshim, veçanërisht nëse është një gjë qe ju doni te mbështeteni për një kohe te gjate.

Binjaket

Trutë tuaj janë akoma me te fuqishëm sesa zakonisht sot, prandaj shikoni nëse mund et shkoni ne pune për te zgjidhur një problem te ri – ose te krijoni diçka te re për te luajtur me te dhe ne fund t’ja lini trashëgim shokëve.

Gaforrja

Prisni një sherr sot, ose te paktën një mosmarrëveshje, me familjen ose me shokët e dhomës. Nëse ju jetoni i vetëm, qetësia juaj do te prishet nga një alarm makine i cili nuk mund te ndalet ose prej një diçkaje te ngjashme irrituese. Ju mund ta duroni.

Luani

Njerëzit qe kane qene kundërshtar ditën qe shkoi, sot janë duke u rreshtuar për te firmosur tek vija me pika. Çfarë ndryshoi? Durimi juaj i beri qe ju ti fitoni atë, kjo është e gjitha. Qëndroni me te!

Virgjeresha

Ju mund te qëndroni me rutinat tuaja përgjithmonë – sot ju duhet te bëni një ndryshim te vërtetë. Surprizoni familjen tuaj ose koleget duke i bere gjerat mbrapsht ose duke filluar mbi diçka krejtësisht te re.

Peshorja

Ju mund te mos jeni një kritik arti, por ju e dini se çfarë pëlqeni – dhe sot, ndjenjat tuaja estetike janë pompuar ne maksimum. Është një kohe e shkëlqyer për te zbuluar një muzikë te re ose burime frymëzimi.

Akrepi

Ju jeni ne terma me te mira me mendjen tuaj te pandërgjegjshme sesa shumica e njerëzve, por ne një dite si e sotmja, ju dëshironit qe ajo te mos kishte një akses kaq te lehte. Ndjenja dhe ide te çuditshme vazhdojnë te lundroje, dhe te paktën njëra prej tyre është fituese.

Shigjetari

Energjia juaj sociale është ende e gjalle, dhe ju duhet te gjeni se ju mund te bindni pothuajse këdo qe te mbaje anën tuaj – ju praktikisht jeni hipnotizues. Mos u shtyni se tepërmi ose ju do ta gjeni veten me ne vështirësi për ta përballuar nesër.

Bricjapi

Shtyni me bërryla deri sa te arrini ne krye te radhës dhe sigurohuni qe ju te merrni atë qe është duke ardhur për tek ju. Ajo mund te mos vije ne mënyrë te natyrshme tek ju, por është krejtësisht jetësore qe ju te bëni ne ketë mënyrë për momentin.

Ujori

Energjia sociale është e gjitha e ndezur, dhe ju jeni duke kërkuar diçka (ose dike ) te re. Zgjerojini disi kufjet tuaj dhe gjeni dike i cili me te vërtetë ju sfidon mënyrën sesi ju mendoni rreth jetës.

Peshqit

Mund te jete koha për një pastrim pranverore – emocionalisht dhe fizikisht. Nxirrni jashtë gjerat e vjetra qe thjesht ju zëne vendin dhe krijoni hapësire për diçka te freskët, te re dhe emocionuese. Kjo kërkon pune por ja vlen.

me kishte munguar ky horoskopi!! por qenka cik mbrapa! :slight_smile:

DASHI (20/III-20/IV)

Jeni ne forme te mire si fizike ashtu edhe shpirterore. Kjo do te beje qe ju te shkelqeni diten e sotme dhe kjo gje te viret re jo vetem nga ata qe ju rrethojne.

DEMI (21/IV-20/V)

Keni shume dilema ne koke te cilat po ju pengojne te beni gjumin e qete. Pritet qe ne rruge e siper te beni edhe nje ndonje gabim. Nese nuk keni nje alternative te sakte per dilemat tuaja, atehere kerkoni nje keshille.

BINJAKET (21/V-20/VI)

Jeni i apasionuar pas garave pavaresisht nese dilni apo jo fitimtar. Kjo ne thelbe nuk eshte gje e keqe, por duhet te tregoni kujdes sepse ndonjehere mund te lendoheni.

GAFORRE (21/VI-22/VII)

Do te kaloni nje dite jo fort te favorshme ne aspektin financiar. Nese merreni me biznes, disa vendime qe do te merrni mund te rezultojne shume te rrezishme. Per kete arsye, sot shnangni veprimet me rendesi te veçante ne kete sektor.

LUANI (23/VII-22/VIII)

Do te kaloni nje dite te ngarkuar me pune. Mund te keni shume detyra te cilat jane te rendesishme, por qe i tejkalojne aftesite tuaja. Mesoni te thoni jo dhe te jepni arsyet e duhura per kete.

VIRGJERESHA (23/VIII-22/IX)

Jeni ne kerkim te dashurise se vertete, por gjerat nuk po ju ecin sipas planit. Mos e humbisni durimin sepse yjet do ju favorizojne ne kete fushe gjate diteve ne vijim.

PESHORJA (23/IX-22/X)

Ndiheni i zhgenjyer nga disa thashetheme qe mund te keni degjuar keto dite. Edhe pse mund te ishit ne dijeni te permbatjes, ajo qe ju shqeteson eshte se nuk e prisnit qe keto thashetheme te dilnin nga nje miku juaj i ngushte.

AKREPI (22/X-21/XII)

Sot mund te kaloni me shume kohe me familjen tuaj. Do te kuptoni se kete gje duhet ta beni me shpesh sepse do te zhvilloni disa biseda konstruktive dhe teper cilesore, veçanerisht me parnerin.

SHIGJETARI (22/XI-21/XII)

Nje koleg i punes mund t’ju kerkoje qe ta ndihmoni pasi po kalon nje problem. Ndihmojeni me aq sa keni mundesi sepse te gjithe mund te kalojme situata te nderlikuara.

BRICJAPI (22/XII-20/I)

Jini me shume mirenjohes ndaj nje personi i cili ju ka ndihmuar pak kohe me pare. Kohet e fundi nuk i keni kushtuar vemendjen e nevojshme duke humbur respektin qe ai ka per ju.

[b]UJORI (20/I-19/II)

Jeni shume pesimit kohet e fundit. Ju duket sikur gjerat nuk po ecin sipas planit, por jo gjithmone gjerat shkojne sipas planit. Duhet te jeni i gatshem te prisni çdo rezultat.[/b]

PESHQIT (20/II-19/III)

Pergatituni per nje jave te ngarkuar me pune. Eproret do te kerkojne shume nga ju dhe ju sigurisht qe nuk do te doni t’i zhgenjeni. Megjithate mendja juaj do te jete e perqendruar te familja.

200 % i vertet :frowning:

Horoskopi ditor: 17 maj 2011

Dashi
Puna: Të vendosur drejt suksesit
Shëndeti: Merruni me sport
Dashuria: Lehtë mund ta përfundoni lidhjen

Demi
Puna: Diskutoni detajet me kolegët
Shëndeti: Jeni ftohur
Dashuria: Jepni rëndësi emocioneve

Binjakët
Puna: Jeni në rrugë të drejtë
Shëndeti: Probleme me lukth
Dashuria: Moment jo aq i mirë në lidhje

Gaforrja
Puna: Jeni në një situatë të vështirë
Shëndeti: Pushoni më shumë
Dashuria: Vlerësoni atë që bën partneri për ju

Luani
Puna: Jeni të pakënaqur me të hyrat
Shëndeti: Ju rekomandohen vitaminat
Dashuria: Jini më të durueshëm

Virgjëresha
Puna: Duhet të jeni më aktiv
Shëndeti: Nuk vuani nga ndonjë sëmundje
Dashuria: Mosmarrëveshje në çift

Peshorja
Puna: Jeni pranë objektivit
Shëndeti: Ngarkesë psikike
Dashuria: Ju pret një udhëtim me partnerin

Akrepi
Puna: Pranojeni dështimin
Shëndeti: Pa probleme
Dashuria: Fajtorin kërkojeni te vetvetja

Shigjetari
Puna: Jeni protagonist kryesor
Shëndeti: Lodhje muskujsh
Dashuria: Ju pëlqen situata aktuale

Bricjapi
Puna: Do të shpërbleheni
Shëndeti: Lodhje psikike
Dashuria: Keni mirëkuptim

Ujori
Puna: Zbatoni idetë tuaja
Shëndeti: Pa shqetësime
Dashuria: Diçka ju mundon

Peshqit
Puna: Vështirësi financiare
Shëndeti: Gjendje e mirë
Dashuria: Lidhje e qëndrueshme

shuuum i vertet :expressionless:

pse o vlla mu nuk em del kurr i sakte :expressionless:

Dashi
Puna: Të vendosur drejt suksesit
Shëndeti: Merruni me sport
Dashuria: Lehtë mund ta përfundoni lidhjen

rrene qofte !

nen 1 pune ska fare!
nen 2 me sport skam nevoje te merrem, se sjam aspak i trashe!

nen 3 cilen lidhje me perfundu kur ende sja kemi nis :stuck_out_tongue:

Mir jo keq .

o vlla , je i sigurt qe je dashi ti :ehi:…:stuck_out_tongue:

hhahahahhahahahahahaha labe :stuck_out_tongue:

NO COMMENT :smiley:

10.04.1992-sh jam e tash spo di :stuck_out_tongue:

paske pas ditlindjen ne 10 prill ti ore ??? dhe sna the asgjeee :o…edhe 100 :shok:…(edhe pse von :frowning: )

Op op ishte po shkoi pa e vrejt:P Faleminderit shum :slight_smile:

Horoskopi ditor: 20 maj 2011

Dashi
Puna: jeni pa pun
Shëndeti: keni ca koh qe keni len duhanin…dhe po ja dilni
Dashuria: Te ka marr shum malli per te
Familja : Do ju vi tezja neser :smiley:

Demi
Puna: Jeni energjik dhe ambicioz
Shëndeti: Relativisht mirë
Dashuria: Ndiqni ndjenjat

Binjakët
Puna: Shfrytëzoni përvojën tuaj
Shëndeti: Kujdes ushqimin
Dashuria: Jeni të mbushur me dashuri

Gaforrja
Puna: Nganjëherë pajtohuni me përfitimet
Shëndeti: Kujdes fytin
Dashuria: Mos merrni vendime të ngutshme

Luani
Puna: Keni qëndrime konstruktive
Shëndeti: Ftohje
Dashuria: Dëgjoni zemrën

Virgjëresha
Puna: Angazhohuni më tepër
Shëndeti: Merruni me aktivitet fizik
Dashuria: Dikush flirton me ju

Peshorja
Puna: Ditë e mirë për takime profesionale
Shëndeti: Gjendje e mirë
Dashuria: Do të jeni të gëzueshëm

Akrepi
Puna: Po shkoni drejt sukseseve
Shëndeti: Largoni yndyrat nga ushqimi
Dashuria: Ju pret një takim

Shigjetari
Puna: Do të përballeni me presion
Shëndeti: Lodhje muskujsh
Dashuria: Mos e kritikoni partnerin

Bricjapi
Puna: Bëni ndonjë investim
Shëndeti: Mos merrni barna për gjithçka
Dashuria: Ditë e shkëlqyer për lidhjen tuaj

Ujori
Puna: Duhet të keni hapësirën dhe lirinë tuaj
Shëndeti: Konsumoni vitamina dhe çaj
Dashuria: Bisedoni më shumë me partnerin

Peshqit
Puna: Nuk keni gjithmonë të drejtë
Shëndeti: Dhimbje e lehtë në bark
Dashuria: Do të fitoni zemrën e një personi

hahahhahahhaha :smiley: Njëshe je !:smiley:

thuaj po deshe qe horoskopi ktu ste pershtatet :tongue::tongue::tongue:

hahaha ska fjale :stuck_out_tongue:

Ujori
Puna: Duhet të keni hapësirën dhe lirinë tuaj
Shëndeti: Konsumoni vitamina dhe çaj
Dashuria: Bisedoni më shumë me partnerin

flm, as te timin ske ku ta kapesh :expressionless: sidomos ekstremet

Horoskopi ditor: 6 qershor 2011

Dashi
Puna: Ju ktheheni vlerave
Shëndeti: Kushtet klimatike ndikojnë te ju
Dashuria: Përshtatni marrëdhëniet me partnerin

Demi
Puna: Një ditë plot tensione
Shëndeti: Kujdes mbipeshën
Dashuria: Udhëtoni diku me partnerin

Binjakët
Puna: Menaxhoni shpenzimet
Shëndeti: Pa probleme
Dashuria: Tregoni nje te fshehte

Gaforrja
Puna: Duhet të vendosni se çfarë dëshironi
Shëndeti: Jeni të lodhur
Dashuria: Reagoni pa menduar

Luani
Puna: Gjithçka shkon për mrekulli
Shëndeti: Gjendje e mirë
Dashuria: Lidhja juaj është e brishtë

Virgjëresha
Puna: Duhet t’i thyeni rregullat
Shëndeti: Këshillohuni me mjekun
Dashuria: Jeni me fat

Peshorja
Puna: Dita juaj për të investuar
Shëndeti: Shqetësoheni së tepërmi
Dashuria: Ju mungon komunikimi

Akrepi
Puna: Punoni sipas ideve tuaja
Shëndeti: Konsumoni pemë dhe perime
Dashuria: Partneri ju ndjen të largët

Shigjetari
Puna: Pritni shumë
Shëndeti: Vizitoni oftalmologun
Dashuria: Jini më tolerantë

Bricjapi
Puna: Zgjidhni problemet tuaja
Shëndeti: Dhimbje qafe
Dashuria: Ia keni fituar zemrën

Ujori
Puna: Intelekti juaj në shërbim të shoqërisë
Shëndeti: Disponim i keq
Dashuria: Do Zhgenjeheni

Peshqit
Puna: Keni nevojë për para
Shëndeti: Stres dhe nervozë
Dashuria: Probleme të kohëpaskohshme