Horoskopi...sa me pershatet ?

Dashi

Shenje zjarri i dominuar nga marsi dhe plutoni.Dashi ka nje force te madhe dhe shume energji,eshte gjithmone i gatshem te marre inisiativa.Eshte instiktiv dhe dinamik,ndonjehere ai ben gabime te medha te cilat vijne nga mungesa e reflektimit.Eshte shenja e pare e horoskopit,eshte simboli i pranveres pra i impulsit,energjise,pavarsise,kurajos.Shpesh Dashi akuzohet si egocentrik,e verteta sidoqofte eshte ndryshe sepse ai di te jete romantik,ka nevoje per prova dashurie dhe sigurie.Ne pune ashtu si edhe ne jete ai kerkon te jete lider.Midis karriererave me te pershtatshme per te,gjejme ato te; disenjatorit,shkrimtarit,avokat,politikan dhe aktor,sidoqofte te gjithe personat qe preferojne te drejtojne e te jetojne ne menyre antikonvencionale.Eshte shenja me jetesore dhe shpesh te lindurit e kesaj shenje gjejne shperthimin e energjise se tyre tek sporti.Ndonjehere Dashi shprehet ne menyre te forte dhe te ashper,i jeton pasionet dashurore me shume peshtjellim,por nuk eshte nje model besnikerie.
Dashi i vertet,pelqen renqethjet dhe shpejtesine,por rregulli ne pune dhe ne shtepi nuk eshte nje pike e forte e tij.Kjo shenje te terheq me pa parashikueshmerine e tij,ashpersine dhe embelsine e tij qe dalin ne te njejtin moment.

Si te bejme per vete mashkullin Dash
Gjeja me e rendesishme qe duhet marre ne konsiderate eshte se,nuk duhet asnjehere te nisesh ne sulm…Lereni qe tju bej per vete,vete Dashi.
Nese jeni e zgjuar,ndryshe dhe eksituese beni per te.!!!E rendesishme eshte edhe qe te jeni te sinqerta dhe te dashura,ne kete menyre ai s’do tju lere kurre.
Nje keshille.
Dreka e pare duhet te kete per baze mishin

Si te besh per vete nje femer Dash. Nese jeni tipa sportiv,te forte dhe me idete e qarta,atehere jeni bere per te.!!!Femra Dash eshte nje femer e forte e vendosur,por pelqen te ndihet e perkedhelur,e mbrojtur,mbulojeni me dhurata dhe do tju qendroje besnike.
Nje keshille.
Naten e pare,lereni te zgjedhe ajo restorantin.

Demi…21 Prill-20 Mars

Eshte shenje toke e dominuar nga Venere (aferdita).Demi perfaqeson artin,bukurine ne cdo manifestim te sajin,fuqine jo vetem ate fizike.I zakonshem dhe realist edhe ne dashuri,pelqen sigurine psikologjike dhe materiale.Per ta arritur ve ne pune dhuntite e tij me te spikatura,qe jane:rezistence,qetesi,durim,inteligjencen dhe praktiken.
Shume rralle e humbet kontrollin e vetes,por kur nxehet mund te behet i dhunshem.Per kete arsyer duhet te gjej partnerin e duhur .Te lindurit ne shenjen e Demit e jetojne dashurine ne menyren me komplete,konstante dhe pa siperfaqesi.Midis karrerave me te pershtatshme per te jane:arkitektin,mesuesin,guzhenjer,cdo gje qe ka te beje me token dhe natyren.Eshte shenja qe me shume pelqen pushimin dhe relaxin,sigurisht pasi ka arritur qellimin e caktuar.

Si te besh per vete mashkullin Dem.Me te nuk duhet ti shpejtosh gjerat,ka nevoje per kohe te kuptoje nese gjendet perballe personit te duhur.Sekreti per ta bere per vete Demin eshte qe ne fillim te besh te mundur qe ai te te vleresoj si shoqe.Nese e ftoni per darke ne shtepine tuaj,kujtohuni te beni proporcione te bollshme,Demi eshte nje hames i madh
Nje keshille:Naten e pare,luani duke perdorur dritat dhe muziken romantike

Si te besh per vete nje femer Dem.
Nese jeni te vendosur dhe me durim,jeni tamam per te.Eshte nje femer xheloze,e mrekullueshme dhe joshese,pelqen te ndihet e adhuruar .
Femra Dem pelqen gjithashtu edhe parfumet,pra ne daljen e pare me te mos harroni te hidhni parfum te mire sepse femra Dem do i mbaj ere lekures tuaj.
Nje keshille:Ne daljen e pare me te,shkoni ne nje vend jo shume te larget dhe mos beni shetitje qe ne daljen e pare,sepse ajo eshte mjaftueshem dembele

Binjaket…21 Maj- 21 Qershor
Eshte shenje ajri dominuar nga Merkuri.Karakteristike e kesaj shenje jane dyzimi dhe natyra kontradiktore.Jane te qete,joshes,inteligjente,aktiv,ne disa raste behen pesimist dhe amorfi.Fakti qe jane ndryshe nga te tjeret dhe qe i dallon nga te tjeret ndonjehere mund te jete negative,si psh kane veshtersi te lidhen per nje kohe te gjate me gjera,aktivitete apo persona.Dine te jene dashnore brilante dhe fantazioze,por eshte gjithmone me i forte sensi i tyre i lirise dhe i pavarsise.Te lindurit e kesaj shenje jane vecanerisht shume te paduruar,kane interesa te ndryshme,e madhe eshte deshira e tyre per te njohur gjithcka dhe shume terheqese eshte dhuntia e tyre per tu mesuar ne cdo situate.Pelqejne lojrat egnimatike,udhetimet,jeten shoqerore dhe ajrin e hapur.Midis karrierave te tyre gjejme;politikan,menaxher,avokatin etj.

Si te besh per vete nje mashkull Binjak.Binjaket eshte nje tip i qete dhe i lire.Femra e tij ideale duhet te jete e afte ta kuptoje ate,te ndaje me te shume interesat dhe ne te njejten kohe te mos e bej te ndihet i genjyer.Eshte nje dashnor brilant dhe aspak monoton.Darka e pare duhet te jete me ushqim origjinal dhe te vecante,pikerisht si ai!
Nje keshille:
Per te bere nje surprize te goditur Binjakeve,vishni zhartjere!

Si te besh per vete nje femer Binjak.Ajo eshte nje femer brilante,sportive,e informuar,dinamike dhe e pelqyeshme.Nese do dini ti propozono cdo here dicka te re,jeni bere per te.
Duke qene shume e lire dhe e pavarur,veshtire se do kete si aspirate te sajen martesen.Femra Binjaket pelqen ushqimin egzotik dhe veren.
Nje keshille:Propozojini nje shetitje me motorr

Gaforrja…22 Qershor- 22 Korrik

Eshte shenja uji dominues nga Hena.Eshte pikerisht kjo e fundit qe ben determinant karakterin “lunatik” te Gaforres i cili eshte vazhdimisht melankolik dhe me pas aleger.Te lindurit ne shenjen e gaforres jane te embel,konservator,kapricoz,enigmatik dhe fantazioze.Jane te dhene pas luksit,udhetimeve,per shtepine,shume here eshte kurioze e gjerave antike dhe nga traditat e se kaluares.I tremben pasigurise te se rese dhe te se ardhmes dhe e urrejne dhunen ne te gjitha menyrat e saj.
Jane teper te turpshem,posesiv dhe romantik,lidhen shume me personat qe duan.Profesionet me te pershtatshme jane edagoge,shites te gjerave antike ,muzikante.

Si te besh per vete nje mashkull Gaforre.
Mashkulli gaforre,di te jete i ndjeshem,romantik,jep siguri ,mbrojtje,por ai var shpesh buzet dhe eshte kapricoz.Per ta bere per vete duhet te sillesh embel dhe pak si femije.Adhuron koncertet dhe darkat me dy veta
Nje keshille:Mos e kundershtoni,eshte shume zemerak.

Si te besh per vete nje femer Gaforre.
Femra gaforre eshte shume e rafinuar,sensuale dhe endrrimtare.Preferon jeten sociale nga ajo mondane.Urren vulgaritetin dhe do femijet.Eshte teper e ndjeshme,dhe eshte disi e veshtire per tu bere per vete Adhuron te jete e mbushur nga dhuratat,lulet dhe perkudesjet.
Nje keshille:Perkedheleni dhe do tju cmend

Luani…23 Korrik- 23 Gusht

Eshte shenje zjarri dominuar nga Dielli,simboli i forces i qartesise.Te lindurit ne shenjen e luanit jane indipendent,te lire,autoritar,aktiv,pasional dhe shume bujare.Ndonjehere mekatojne duke pasur nje siguri te plote ne vetvete,pak modesti dhe kujdes nuk do tju bente keq!Optimist dhe me aftesine e tyre te te reaguarit nga humbjet e kthejne ate ne nje pike force.Jane shume te vleresuar ne punen e tyre fale vendosmerise,dine te jene te durueshem ne shume sektore pune pa asnje problem,e rendesishme eshte te jete i pari.Profesionet me te dallueshme per Luanin jane:aktor,dipllomatik,profesionist i lire.Adhurojne luksin,pasurine,te bejne jete te bukur,urrejne mediokritetin.Dashurojne ne menyre pasionale,dine te bejne gjithcka per personin qe duan.

Si te besh per vete nje mashkull Luan.Mashkulli Luan eshte ambicioz dhe egocentrik,por kurresesi egoist.Pelqen ne fakt pasurine qe ta ndaje me ata qe i rrine prane.Per ta bere per vete eshte e nevojshme ti besh te ditur qe vlereson vlerat dhe aftesite e tij.Femra qe Luani do prane duhet te jete elegante dhe te pelqej luksin si ai.Eshte nje dashnore kerkues por shume pasional.
Nje keshille:
Foli per te

Si te besh per vete nje femer Luan.Femra Luan eshte shume terheqese,aristokrate,bujare por shume kerkuese.Preferon meshkujt ambicioz dhe te vendosur.Eshte nje femer e forte dhe besnike dhe kur dashurohet eshte e afte te bej gjithcka per te ndihmuar partnerin e saj.Pelqen komplimentet dhe dhuratat e rendesishme,do te jete gjithmone ne qender te vemendjes.
Nje keshille:Cojeni ne restorantin me te frekuentuar te qytetit.


Virgjeresha…24 Gusht- 22 Shtator

Te lindurit ne shenjen e virgjereshes jane precis,efektiv,te ashper dhe razional.Ne pergjithesi i japin shume rendesi parase,edhe pse preferojne te jetojne pa i munguar asgje,urrejne te harxhojne kot.Jane shume te dhene pas shtepise qe e sistemojne ne menyre me shije dhe me nje rregull gati maniakale.Edhe pse kane shpesh nevoje per komplimenta duke qene paksa te pasigurte jane shume te vleresuar ne fushen e punes fale inteligjences se pastet te tyre.Profesionet qe jane te pershtatshme per virgjerishen jane izenjator,mesues,redaktor,kimist,analist.Vir gjereshat kane shume nevoje te dashurojne dhe besojne ne miqesine edhe pse karakteri i tyre i mbyllur,introvers dhe rreshqites,ben qe virgjeresha ta kete pak te lodhshme te jetoje eksperienca dashurie te zgjatura.

Si te besh per vete nje mashkull virgjeresh.Mashkulli virgjeresh eshte serioz,strikt dhe preferon partnere te qeta,te thjeshta dhe inteligjente.Behet per vete me embelsi,zgjuarsi dhe durim.Bejeni te ndjej qe keni nevoje per te.
Nje keshille:
Kur te dilni me nje mashkull virgjeresh,vishni rroba elegante dhe te errta.

Si te besh per vete nje femer virgjeresh.
Femra virgjeresh eshte elegante,e bukur,racionale dhe serioze.Per ta bere per vete duhet kohe por do ja vlej vertet.Adhuron bisedat inteligjente dhe dashurite serioze dhe besnike.
Nje keshille:Mbremjen e pare shoqeroheni ne nje koncert me muzike klasike.


Peshorja…23 Shtator- 22 Tetor
Eshte shenje e ajrit dominuar nga aferdita.Te lindurit e peshores pelqejne bukurite,elegancen,urrejne diskutimet dhe dine te shprehin gjykime racionale dhe asnjeanese ne cdo argument.Jane simpatik,xhentil,te ekuilibruar,te rregullt dhe kane aftesi te medha te te mesuarit.I kap kriza depresive nese sulmohen ne menyre te dhunshme dhe vuajne perballe humbjeve.Pelqejne profesionet qe u jep atyre hapesira te medha sirofesionist te lire,disenjator,shofer.Te domosdoshme per te jane miqesia dhe dashuria e sinqerte.Per dashuri ata mund te bejne edhe udhetime te gjata.Peshorja eshte posesive,besnike dhe kane shume inat edhe ne dashuri diskutimet e kota dhe vulgare.

Si te besh per vete nje mashkull peshore.
Mashkulli peshore eshte delikat,elegant dhe terheqes.Kane shume stime per veten,pelqen te ndihet i admiruar dhe i ledhatuar.Me te eshte me mire te besh vete hapin e pare e te thyesh akullin.Per mashkullin peshore eshte shume e rendesishme te gjej femren inteligjente qe ti ngrej moralin nga monontonia.
Nje keshille:Kujdesuni per makiazhin e syve

Si te besh per vete nje femer peshore.Femra peshore eshte elegante,femerore,energjike dhe e embel.Per ta bere per vete duhet ti dhuroni veten,per te mos e humbur eshte e nevojshme te jesh i embel dhe te kujdesesh per te.
Nje keshille:
Kur ti coni lule beni te mundur te jete e shoqeruar me nje leter te vogel dashurie

Akrepi…23 Tetor- 22 Nendor

Eshte shenje uji i dominuar nga Marsi.Akrepi ka nje personalitet teper kompleks dhe kontradiktor.Eshte i thelle,serioz,autoritar,xheloz dhe posesiv.Ka nje aftesi te shkelqyer per te zbuluar dobesine e tjetrit fale intuites se tij unike.Te lindurit e kesaj shenje jane te ftohte,te mbyllur ne vetvete,polemik,lunatik,por mbrapa kesaj korace fshehin vlera,force dhe nje jane disponibel me te tjeret.Veshtire se njohin friken,nuk ndalen perpara asgjeje.Profesionet me te pershtatshem per akrepin jane:kimiku,psikolog,biznes.Eshte shume pasional ne dashuri aq sa dhe i komplikuar dhe kondradiktor.Kur dashurohet i dedikohet me mish e me shpirt personit qe do edhe pse natyra e tij dyshuese rralle e braktis

Si te besh per vete nje mashkull akrep.
Mashkulli akrep eshte i dhunshem,i ndryshueshem,por shume joshes dhe eksitues Dhe gruaja qe ben per te eshte e veshtire per tu gjetur.Ne pergjithesi preferon ti fshehe ndjenjat e tij dhe urren lajkat.
Nje keshille:Me te jini krenare

Si te besh per vete nje femer akrep.Femra akrep eshte shume krenare,e zgjuar,intuitive,polemike dhe pasionale.Mashkulli qe ajo kerkon duhet te dije ti jape shume pasion dhe emocione.Eshte e veshtire ti rrish prane,por nese e lini te drejtoje ajo lojen e ta beni per vete me lule dhe sjelljen tuaj,do tjua shperblej me shume ngrohtesi dhe pasion.
Nje keshille:
Mos i jepni shkas te jete xheloze.

Shigjetari…23 Nendor- 21 Dhjetor

Eshte shenje zjarri dominuar nga Giove(Jupiteri)Shigjetaret zene shpejt besim tek te tjeret,kane shpirt aleger,te sinqert,besnik dhe hapur.Besojne ne te ardhmen dhe ne ndryshimet,i duan udhetimet,shetitjet ne ajer te paster dhe kafshet.Veshtire se dorezohen perpara veshtersive,jane shume fetar dhe tmerresisht kurioz.Zgjedhin shoqeri dhe te dashur te sinqerte,korrekt dhe qe u le atyre ate liri qe ata e konsiderojne shume te rendesishme per veten e tyre,jane nga miqte me te mire qe mund te kesh.Femra shigjetar eshte shume e dhene pas shtepise,kopshtin e saj,familjen e saj.Midis profesioneve qe shigjetarit i pershtaten jane:gjykates,shkencetar,astronaut,guide turistike,agjente udhetimesh.

Si te besh per vete nje mashkull shigjetar.
Mashkulli shigjetar eshte tip qe impenjohet,sportiv,korrekt.Duhet bere per vete me biseda te zgjuara dhe alegre.Pelqen ushqimin e mire,shoqerine dhe veshjen elegante por jo shume serioze.
Nje keshille:
Ftojeni per nje shetitje me kal.

Si te besh per vete nje femer shigjetar.Femra shigjetar eshte shume alegre,optimiste,aktive dhe kapricoze.Ka aftesi te medha organizuese,nuk influencohet lehte nga gjykimet e te tjereve,pelqen lirine.Kerkon nje mashkull qe ta beje te ndjej te lumtur por qe mos e mbyse me sjellje maskiliste.
Nje keshille:Mos i beni skena xhelozia.

Bricjapi…22 Dhjetor- 20 Janar

Eshte shenje e tokes dominuar nga Saturni.Bricjapi eshte ambicioz,i vendosur,i ftohte dhe melankolik.Lodhja nuk e tremb,eshte puntor dhe i gatshem per sakrifica.Te lindurit ne shenjen e Bricjapit programojne me durim dhe rregullsi rrugen e tyre drejt qellimeve.Per te ralizuar nje objektiv jane te gatshem per gjithcka pa pyetur asnje dhe pa kerkuar ndihme.Jane te mbyllur dhe kane shpesh shperthime te menjehershme impulsive.Karakteristika thelbesore e tyre jane te turpshem dhe jo shume te sigurte te cilat humbasin vetem kur kuptojne se i duan dhe i vleresojne.Profesionet me te pershtatshme per ta jane,politikane,agjent sigurimesh,bankier.Ne dashuri Bricjapi eshte serioz,te qendrueshem dhe besnik,por jo shume te hapur.

Si te besh per vete nje mashkull Bricjap.Mashkulli bricjap eshte ambicioz,i rafinuar dhe i kujdshem.Nuk eshte e lehte ta besh per vete.Por pasi thyhet armatura e siperme atehere ai do jete nje i dashuri i besuar dhe prezent per gjithe jeten.
Nje keshille:
Kerkojeni shpesh ne tel.

Si te besh per vete nje femer Bricjap.Femra bricjap eshte e urte,e zgjuar,e forte,e besuar,e kujdesshme por jo shume e hapur.Per te arritur besimin e saj dhe ta besh te bjere ne dashuri do jete shume impenjative.Kerkuese,e kulturuar dhe inteligjente qe eshte vlereson ate qe e ben te buzeqesh.Ne vend te diskotekes se zakonshme preferon dicka me te papritur dhe origjinale.
Nje keshille:Bej dhurate nje buzeqeshje te sinqerte te shoqeruar me nje kartoline dashurie


Ujori…21 Janar-19 Shkurt

Eshte shenje ajri dominuar nga Saturni dhe Urani.Te lindurit e shenjes se Ujorit jane te sinqerte,altruist,te lire dhe shume aktiv ne jete.Ne pergjithesi jane te qete,karakterizohen nga momentet e tyre te nervozizmit dhe tensioni.Pretendojne shume nga te tjeret,kur zhgenjehen,vuajne dhe ndjejne meri dhe inat.Ujori eshte mendjmadh,pelqejne komplimentet dhe vleresimet,tek ta asgje nuk eshte e rastesishme.Jane intuitiv,kane imagjinate te madhe dhe jane kritik.Dine te jene miq te kendshem,te kenaqshem dhe dashnore te nxehte.Jane plot me interesa dhe ide krijuese.Profesione me te pershtatshme jane,poet,astrolog,aktor,pilot.

Si te besh per vete nje mashkull Ujor.Mashkulli ujor eshte brilant,i lire dhe aktiv.Eshte e lehte ta besh per vete,por eshte e komplikuar ta mbash gjate dashurine me te.Nuk duhet ta largojme nga miqte dhe eshte e nevojshme ti leme nje spirale lirie.Pelqen luksin dhe te rejat dhe eshte ne gjendje te bej te levizshme egzistencen e partnerit.
Nje keshille:Me te vishni rroba qe jane ne mode.

Si te besh per vete nje femer Ujor.Femra ujor eshte simpatike,kurioze dhe moderrne.Pelqen kulturen dhe udhetimet.Eshte gjithmone e gatshme per te ndihmuar te tjeret dhe te prese te rejat.Mashkulli qe ben per te duhet te jete brilant,tolerant dhe ditur.Femra ujor eshte e mrekullueshme,por nuk duhet mbyllyr ne kater muret e shtepise.Eshte ne thelb nje grua e lire.
Nje keshille:
Dhuroini lule…i adhuron.

Peshqit…20 Shkurt-20 Mars

Eshte shenje uji dominuar nga Jupiteri dhe Neptuni.Te lindurit ne shenjen e peshqit jane solid,te durueshem,te embel dhe tolerant.Shpesh merziten dhe skane shume besim.Pervecse kane nje karakter kompleks ata karakterizohen edhe nga nje fantazi te madhe dhe nje aftesi te mrekullueshme per te mesuar dhe per ti kapur shpejt keto mesime.Jane te pavendosur dhe nuk kane aftesi organizative,preferojne te punojne dhe te udhehiqen nga dikush.Profesionet e tyre mund te jene:futbollist,infermier,mekanik,fotograf.Kane nje ndjenje te forte besimi fetar dhe jane te prir per art.Duke qene shume te rezervuar nuk eshte e lehte ti njohesh dhe ti kuptosh deri ne fund.Per ta miqesia dhe dashuria e vertet dhe te gjata jane vlerat thelbesore dhe te rendesishme.

Si te besh per vete nje mashkull Peshqit.
Mashkulli i peshqeve eshte idealist,kompleks,romantik,i paparashikueshem,por edhe shume haterli dhe emotiv.Duhet te jete i mbushur me dashuri dhe perkujdesje.Femra e tij ideale duhet te dije te marre inisiativen.Bejeni te kuptoje qe ju pelqen rregullit dhe e artit.
Nje keshille:Mos i prekni gjerat e tij…eshte shume xheloz per to

Si te besh per vete nje femer Peshqit.Femra e peshqve eshte shume femerore,romantike,e embel dhe e brishte.Ka dhunti ta beje te ndjeje mashkullin e saj qenien me te rendesishme te botes.Ka qejf te adhurohet,perkedhelet dhe te degjohet ndryshe ajo vuan dhe trishtohet.Mashkulli qe ajo kerkon duhet te jete i forte dhe i qendrueshem.
Nje keshille:Flisni shume per te.

Cf shenje jeni dhe sa ju pershatet ajo qe eshte postuar aty lart ?

Ujori :slight_smile: 100%! vetem se skam njof ndonje ujore!

esht shoqja ime e ngusht :smiley: (mos te te vej mendja perseprapthi okkkk :P:P )

mua 98% te verteta … jam binjaket :slight_smile:

Jo se po ashtu te :lexo: dhe Si te besh per vete nje femer Ujore

:gezim:

Demi…me pershtatet 99%…:smiley:

Si Luani qe jam me pershtaten 100 % :smiley: Jam dhe Mbreti i pyllit :smiley:

dmth ti je mbreti i kafsheve…:P:P:P

un jam gaforja … fix po fix fare wow … :smiley: