Icik ndim ?

Motra ime ka ndertu shtepi te Re:)por esht ne hall!? cfar ngjyre te ly nga jasht dhe deshiron ti bej ca ndryshime me ngjyra, tani ajo kerkon ndim si ta punon ne Photoshop ?qe te percaktohet ne cfar kendi i bien ngjyrat me mir .

ik mer katalogun e ngjyrave qe ne baze te kodit te marresh dhe bojen e sakte

mos u ngatero me photoshop etj se pastaj shtepise si ben dot fill si ne photoshop ;p

Jo ajo don ta shikoj njher ne photoshop si duket ne cfar kendi ti qes ngjyra? ka shtepi te madh dhe don njher ta shikoj ne kompjuter si do duket me ato ngjyra, nuk eshte problemi te boja po ku ti vendos.

Qe ti punosh ne photoshop te duhet te kesh njohuri mbi programin dhe nuk eshte e lehte.Prandaj me mire lere kete punen e photoshopit.
Po qe se te duhet te shikosh si kombinohen ngjyrat me te lehte e ke me paint qe ke ne windows ose me pak njohuri mund ti besh edhe me publisher.
Ose nese ke njohuri programi me i mire eshte autocad

https://www.fisiko.info/menu3.aspx

Provoje me disa kombinime online, Kariko fotot e mureve te dhomes qe do te japesh boje dhe bej disa prova, per fasaden e jashtme do te shkonte perfekt 1 kombinim e Verdhe me te bardhe ose Roze-Bardhe dhe Portokalli-Bardhe, by Bojaxhiu :stuck_out_tongue:

Provo ate qe te ka thene Arjoli,ajo eshte ideja me e mire.

Nuk eshte problemi te ngjyrat po deshiron ajo te shikon ne cilen pjes*kend i bien ngjyrat se ajo deshiron me mir …se di se jam e kjart?Ajo deshiron ti kombinoj 3 lloj ngjyra mos ti ik te bardhes banane dhe oranzh.

Une nuk po kuptoj :|, vendoset nga te zotet e shpis se ne cilen faqe te murit shkone filan ngjyre

Po pra Ata duan ta shikoj ku i bien me mir ngjyrat ne cfar pjes te shpis se eshte shtepi e madhe e kan vendOs me 3 lloj ngjyra ta lyajn
Nuk po din ku duket me mir se i shkon ngjyra dhe duan ta shikoj njeher si duket ta punojn ketu ne pc pastaj te fillojn me punen.

Arjol ti meqe qenke bojagji mund te kuptosh cfar kerkon pronari!

Ajo adresa qe te tregova ben pikerisht ate pune :wink:

Gjithsesi keto kombinime kam hasur me shpesh ne shume apartamente

Arjol shum faliminderi per ndimen, po ka shiku ate linkun tani e ka me te let edhe pse ajo deshironte vete te punon dhe te shikoj si do duken ato kende pjes te shtepi se do bene me ngjyra te ndryshme(kuptohet jo me shum se me 3 lloj ngjyra do luaj.

icik ndim nuk jap une po deshe shum:P

hahaha po per fillim ishte icik pastaj kuptohet !