Iniesta: Mirë se erdhe Ozil

Asi i Barelonës, Andres Iniesta, ka thënë se ai nuk e ka idenë nëse do të duhej transferuar Mesut Ozil, por për çdo rast ai do ta mirëpresë gjermanin në Camp Nou.
“Nuk e kam njohur atë para fillimit të Botërorit, por kur e pashë duke luajtur për Gjermaninë dhe duke parë moshën e tij, unë pashë se ai ka cilësi dhe personalitet”.

“Se nëse Ozil vjen apo jo është një gjë mbi të cilën ne nuk kemi kontrollë. Nëse ai vjen, do të mirëpritet. Nëse jo, ne do ta vazhdojmë kështu si jemi”, tha Iniesta për Sport.