Iphone 4 nuk mund te shkarkoj asi gjo?

Psh.kam shum nevoj per ekspertin e telefonave ose te atyre qe kan pas ket problem…kam nje iPhone 4 ,kam hap llogari te re icloud dhe App Store.mirrpo kur te Klikoj psh eBay me e shkarku me thot ios9 later .me ndihmoni qfar te bej

      • Updated - - -

This aplikacion recuires IOS9…

      • Updated - - -

Qfar te bej…respekt

Duke iu referuar te dhenave nga GSM Arena:
Iphone 4 mund te perditesoje sistemin deri ne iOS 7.1.2.
Ne rastin tend qe aplikacioni te instalohet duhet iOS 9 e siper.

iPhone 4 eshte smartfon qe ka dale ne Qershor 2010, pra kane kaluar rreth 9 vite, dhe sic duket eshte shume i vjeter.
Pra zyrtarisht iOS 9 per iPhone 4 nuk ka asnje mbeshtetje nga Apple. Duhet te provosh menyra ne te tjera.
Me nje kerkim te thjesht ne google “how to install ios 9 on iphone 4”, dalin shume faqe qe kane instruksione se si ta instalosh iOS 9 ne iPhone 4, si psh: iSkysoft.toolbox, desk.zoho etj.

koha te blesh nje smartphone te ri!