Ja si do te jete furgoni i BMW (foto)

Prodhuesi Gjerman i makinave, BMW ka treguar konceptin e “Active Tourer Concept” ne Panairin e Makinave i cili do te mbahet ne Paris me 29 Shtator se si do te duket furgoni i pare i tij. Pervec kesaj, makina zbulon edhe atribute te tjera te cilat ne deri tani nga BMW nuk i kemi njohur aspak. Keshtu, furgoni do te kete nje rezervuare hybrid 3-cilindersh me benzine i cili i jep fuqine rrotave te perparme. Por BMW ne te ardhmen deshiron te rritet mire dhe kjo sigurisht qe eshte e mundur vetem me makina te cilat perflasin me shume “Mainstream-in” dhe gjithashtu jane edhe praktike. Sidoqofte keto plane nuk jane krejtesisht te reja. Eshte thene edhe me heret se 1-shi tjeter do te jete i projektuar ne mekanizem te perparem dhe do te vije si furgon.

Foto te BMW ACTIVE TOURER CONCEPT

superrrrrrrrrrrrrr!

Tamom si makine jashtoksore :),fantastike dhe super e bukur.

verttet shume e bukur ,por , sa mundet te jet mundesia per ta blere ket makine,sa perqind jane shqiptaret qe e blejne ket lloj maqine:mrgreen:me gjithate per shume ngelet koncepti.jo nji tre pese a[po pese motorra ti veri brenda ky aji emrin e ka ,.

      • Updated - - -

te dalim por te na japin dhe parate

shum e bukur kjo makina, sa i perket Shqiptareve Ali, ata neper bote i kane makinat me te mira se vete shtetasit e atij vendi! :smiley: