Japonezët lëpijnë syrin në shenjë dashurie !!

:hahaha: … :muk:

Kemi dëgjuar që një çift të dashuruarish bëjnë çmendurira, madje të venë dhe veten në rrezik për të dëshmuar dashurinë tek tjetri. Por japonezët janë të çmendur fare.

Të lëpish kokërdhokët e syve të partnerit apo partneres është njëlloj si puthja, një gjest dashurie. Kohët e fundit po bëhet alarmante sepse janë shtuar rastet e infeksioneve në sy.
‘Kjo shprehje afeksioni mes të rinjve jo vetëm ka rritur numrin e rasteve me infeksion por shton rrezikun deri në verbëri’, bëjnë të ditur doktorët, shkruan HuffingtonPost.

Por kjo praktikë e të dashuruarve në Japoni, kapërceu kufijtë. Në SHBA, studentja Elektrika Energias, 29 vjeç thotë se “i dashuri im më lëpinte sytë, kokërdhokët e syve dhe ishte e hatashme, njësoj sikur me prekte në vende intime”.

Madje mjekët paralajmërojnë se kjo praktikë është me rreziqe, më e pakta që mund të marrësh eshte ndonje infeksion nga herpesi që mbart personi puthaman.

Dëmet e kësaj praktike u mësuan kur në një shkollë në Japoni, 10 nxënës të cdo klase vinin në shkollë me sy të enjtur nga infeksionet.

Alarmi u shtua kur fëmijët 12-vjeçarë e mësonin këtë praktikë njësoj si puthja e parë.

K A T A S T R O F E !!

Kam lexuar shume gjera ne jeten time , po kaq gje t shpifur skisha lex ndonjeher !! :@

hahahahaha pse moj bela…ti mbahesh dhe per romantike hahahahaha :lol:

iiiiiiiiiiiiiiiiii sa e shpifur moj labe ,vetem dashuri ska aty ,gjuha ka miliona mikrobe dhe ato shkojne infektojne syrin epo keto njihen dhe si popull i mendshem po kur skane mjetin kryesor te dashuris ne rregull po kerkojne mjete alternative:p

Hera e pare qe po e dëgjoj! Ishalla nuk kane shume dashuri kur ngihen nga gjumi, sytë gjithë sklepa :eek:

hahahaha sa interesante… prandaj i kan syte me forma kta se i mbajn mire, i ujisin :stuck_out_tongue:

po kur shkembejn njerzit puthje franceze , si i behet per mikrobet? Spyet njeri apo jo hahaha :stuck_out_tongue:

      • Updated - - -

:lol: :lol:

ok tek goja thjesh transferohen tek nje tjeter goje plot me mikrobe po syri eshte steril dhe ca me ma krahason pa me puthjen franceze qe eshte mbreteresha e puthjeve e jo te lepish syrin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :stuck_out_tongue:

ndoshta ata e kan si nje sakrific…si nje prove dashurie . pastaj mos thuaj ii pa e provuar ti…se ndoshta sjan dhe aq budallenj ata :stuck_out_tongue:

hahahahahaha

per cfare qesh ti more ,jo labe te keqen as kam ndermend ta provoj auuuuuuuuuuu ti lepish syrin tjetrit jo me moter

Me ke me ngateron ti mua moj legene ?! :shock::tongue:

ohhhhhhhhhhhh…mi viene la nausea…

po te jene te palare…:stuck_out_tongue:

qesha aty ku tha “se ndoshta sjan dhe aq budallenj ata” qe gjasme duhet provuar :stuck_out_tongue:

Na postoni ndonje foto te syrit ju gocani :lol: :lol: